top of page

ON JEWELLERY

  • Facebook - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle

GENEL BİLGİLER / INFO

Chairman of Board /Yönetim Kurulu Başkanı :

Ayhan Güner

General Manager / Genel Müdür :

Hakan Kocabaş

Area Manager / Bölge Müdürü:

İbrahim Aslan

Sales Manager / Satış Müdürü:

Suat Aydın
Export Manager  / İhracat Müdürü:

Gökhan Güner

Date of Establishment / Kuruluş Tarihi  :

2000
Employee / İşçi Sayısı :

150
Exported Countries / İhraç Edilen Ülkeler :

Moscow , Dubai , Sochi, Kiew

Exporting Countries / İhracatçı Ülkeler:

Russia , U.A.E. Romania, Czech

Online Catalogue :

www.onjewellery.com.tr

Faaliyet Alanı / Classification

Franchise veren, İhracatçı, Toptancı

Manufacturer, Exporter, Wholesaler, Retailer

Kategori / Category

Diamond Jewellery Manufacturer,
Exporter, Wholesaler and Retailer

Carat / Ayar Grupları

8K and 18K Diamond Jewellery

ŞİRKET PROFİLİ / COMPANY PROFILE

Bugün, pırlantalı mücevherde tercih edilen bir marka haline gelen ON Mücevherat; 2000 yılında 35 yıllık tecrübeye sahip Ayhan Güner başkanlığında, mücevher üretim sektörüne gönül vermiş bir ekip tarafından kuruldu. 
ON Mücevherat kaliteli, farklı ve yenilikçi tasarımlarıyla her zaman satılabilir ürünler üretmeyi ilke olarak edinen bir firma olarak mücevher üretiminde Dünya markası olma yolunda ilerlemektedir. 
Geldiğimiz nokta da dünyada 27 ülkeye üretimimizin % 75'ni ihraç ederken; Türkiye genelinde de 110 satış ortağı ve 8 perakende mağazamızla sizlere ulaşmaktayız. Yükselen başarı grafiğimizde Pırlantalı Mücevher İhracatında 2015 yılının Türkiye ikincisi olmanın gururunu yaşamaktayız. 
Bizim için Mücevher tutku işi, bitmez tükenmez bir heyecandır. Firma olarak hep bu anlayışla hareket ettik. Mücevherde şıklık ve sadeliği en iyi şekilde yakalayarak hayatın her alanında kullanılabilecek tasarımlar yaptık. Yaratıcı ve özgün tasarımlarla, farklı yaş gruplarına hitap eden öncü bir firma olduk. 
Kuruluşumuzdan bu yana kaliteli üretimi merkez alan, müşteri odaklı, yenilenen tasarımlar ve satış sonrası uyguladığımız destek ödün vermediğimiz noktalar olmuştur. Bu sayede pırlantalı mücevherde tercih edilen bir marka haline geldik. 
Marka olabilmek için en önemli kriterin faaliyet gösterdiğimiz mücevher sektöründe yeni adımlarımızda markamızı aynı tutarlılıkla taşıyabilmek olduğunun farkındayız. Bu yüzden toptancı kimliğimizin yanında adım attığımız perakende alanında sağlam adımlarla ilerlemekteyiz.

Today, ON Jewelery, which has become a preferred brand in diamond jewelry, It was founded in 2000 by a team dedicated to the jewelery sector under the chairmanship of Ayhan Güner, who has 35 years of experience.

ON Jewelery is on its way to become a world brand in jewelery production as a company that takes principle to produce products that can be sold at any time with its quality, different and innovative designs.

The point we have reached is that while 27 countries in the world export 75% of our production; We reach you with 110 sales partners and 8 retail stores throughout Turkey. We are proud to be the second in Turkey of 2015 in the export of Diamond Jewelery in our rising success.

For us the jewelery passion is endless excitement. As a company we have always acted with this understanding. We have made designs that can be used in every area of life by catching the elegance and the suture in the best way in jewelery. With creative and original designs, we are a leading company that addresses different age groups.

Since our establishment, we have been focused on quality production, customer focused, renewed designs and after sales support we have not sacrificed support. In this respect we have become a preferred brand in diamond jewelry.

We recognize that the most important criteria for becoming a brand is to be able to carry our brand consistently with our new steps in the jewelery sector in which we operate. That is why we are moving forward with solid steps in the retail space where we stepped alongside our wholesaler identity.

İLETİŞİM / CONTACT

Merkez / Head Office

Molla Fenari Mah. Serefefendi St.
No:21 Cagaloglu– Fatih Istanbul – TURKEY
Tel : 
+90 212 526 1010
 

Factory Adress:
Alemdar Mah. Bab-ı Ali St. No:50
Kat: 1-2 Cagaloglu– Fatih Istanbul – TURKEY
Tel :
+90 212 522 50 61

Ofisler ve Mağazalar / Offices and Stores

Moscow Office:
Shmitovskiy Proezd 18A/C / Moscow / RUSSIA
Tel:
+7 495 223 57 50

Dubai Office:
Gold House Building 4.Floor
No : 409 Deira – Dubai / U.A.E.
Tel: 
+971 4 333 07 07

IstinyePark :
Istinye Park AVM K:-2 No:25 Sarıyer
Istanbul / TURKEY
Tel : 
+90 212 645 51 63

Bagdat Street :
Suadiye Mah. Bagdat Street Noter Sokak
No:31/C Caddebostan - Istanbul / TURKEY
Tel : 
+90 216 363 00 93

Trabzon :
Devlet Sahil Yolu Street Trabzon Forum Avm
Degirmendere - Trabzon / TURKEY
Tel :
+90 (462) 330 00 93

Ordu :

Duz Mah. Fatih Street
No:14 Altınordu – Ordu / TURKEY
Tel :
+ 90 452 222 92 92

VİDEOLAR / VIDEOS

On Mücevherat

On Mücevherat

On Mücevherat