ÇİLEK KONSEPT MAĞAZACILIK SİSTEMİ FIRSATLAR SUNUYOR
Yarım asırlık sektör tecrübesine sahip Çilek Konsept özellikle son yıllardaki atılımı ile kuyumculuk ve mücevherat sektöründe adından en çok söz ettiren markalardan biri haline geldi. Bir yandan üretim ve toptancılık alanında hızla büyümesini sürdüren Çilek Konsept diğer taraftan perakende zincir mağazacılık yapılanmasını ta tamamladı. Alışveriş merkezleri ve önemli caddelerde açtığı mağazalarla perakendecilik alanında da atılım gerçekleştiren markanın mağaza sayısı 11’e ulaştı. Taleplerin artması ile birlikte Çilek Konsept sektörden yatırımcılara da fırsatlar sunmaya başladı.


Enes ÇİLEK

Çilek Konsept Yönetim Kurulu Başkanı


Ürün grubu, reklam ve tanıtım çalışmaları, hedef müşteri kitlesi tanımlama, fiyatlama, mağaza mimarisi, mağazacılık uygulamaları, alışveriş merkezlerinde yapılanma gibi kritik konularda verdikleri kararlar ve yaptıkları çalışmalarla başarılı sonuçlar aldıklarını beliren Çilek Konsept Yönetim Kurulu Başkanı Enes Çilek, zincir perakende mağazacılık alanındaki çalışmaları ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu;


Her alanda büyümeye devam ediyoruz

‘’Yarım asırlık sektör tecrübesine sahip olan Çilek Konsept, kuyumculuk ve mücevherat sektörünün köklü markalarından biridir. Marka, bu 50 yıllık süre zarfında hem perakendecilik hem üretim hem de toptancılık alanlarında gelişimine devam etmektedir.


Üretim ve toptancılık alanlarındaki gücümüz, Çilek Konsept’in perakendecilik alanında da başarılı olmasını etkileyen önemli faktörlerdendir.


Türkiye’nin dört bir yanındaki yüzlerce mağazaya ulaşan dağıtım kanalımız sayesinde hem kuyumcu meslektaşlarımızın hem de nihai tüketicilerin ihtiyaç ve beklentilerini çok iyi takip edebiliyor; sonrasında bu beklentileri karşılamaktan ziyade bu beklentilerin ötesine geçecek ürünler ve hizmetler ortaya koyabiliyoruz.


Mağaza açma talepleri bizi sevindiriyor

Sahip olduğumuz bu altyapı, sayıları 11’e ulaşan Çilek Konsept mağazalarımızın da performanslarına son derece olumlu bir şekilde yansıyor. Alışveriş merkezleri ve ana caddelerde açtığımız Çilek Konsept mağazalarının sayısı her geçen gün artmaya devam ederken, aynı zamanda sektördeki yatırımcıların Çilek Konsept mağazası açma taleplerinin artması da bizi sevindiriyor.


‘’Çilek Konsept Mağazacılık Sistemi’’ hazırlık çalışmalarımızı uzun zamandır sürdürüyoruz. Bu konuda hiç acele etmedik, sisteme katılacak iş ortaklarımızın yatırımlarının karşılığını maksimum düzeyde almasını sağlayacak bir yapıyı oluşturduk. Bu süreçte mağaza tasarım konseptinden diğer perakendecilik uygulamalarına pek çok çalışmayı tamamladık. Son derece başarılı olduğumuz altın kategorisi yanında ‘’Pırlantalı Mücevher’’ üretimi için de kendi bünyemizde profesyonel bir yapılanmaya gittik.


Önümüzdeki dönemde Türkiye’nin dört bir yanındaki önemli lokasyonlarda, iş ortaklarımızla birlikte açacağımız Çilek Konsept mağazaları ile bu başarı hikayesini yazmaya devam edeceğiz.


Erdoğan YALAMAN

Çilek Konsept Marka Müdürü


‘’Çilek Konsept Mağazacılık Sistemi’’ önemli fırsatlar sunuyor

Bir yandan yeni Çilek Konsept mağazaları açılırken diğer taraftan da sektörden yatırımcıların yeni açılacak mağazalarla ilgili taleplerinin arttığını belirten Çilek Konsept Marka Müdürü Erdoğan Yalaman iş ortaklığı süreçlerini titizlikle yönettiklerinin altını çizerken şu değerlendirmelerde bulundu;


‘’Çilek Konsept her ne kadar yaklaşık yarım asırlık bir sektör tecrübesine sahip olsa da özellikle son yıllarda gerçekleştirdiği atılım ile perakende mağazacılık alanında da adından söz ettirmeye başladı.


Alışveriş merkezleri ve ana caddelerde büyüyoruz

Önemli alışveriş merkezlerinde ve ana caddelerde açılan ve sayıları 11’e ulaşan Çilek Konsept mağazaları perakende mağazacılığın örnek başarı hikayelerine imza atıyor.


Çilek Konsept mağazacılık Sistemi, sektör mensupları için de önemli fırsatlar sunuyor.

Bölgesinde kendini kanıtlamış, Çilek Konsept vizyonuna sahip meslektaşlarımızla iş ortaklığı yaparak bu başarı hikayesini birlikte yazmaya başladık.


Bütün süreçleri titizlikle yönetiyoruz