top of page

Çilek Konsept Ülkemizin Değerli AVM’lerinde Büyümeye Devam Ediyor

Hülya Avşar ile işbirliğine tüm hızıyla devam eden Çilek Konsept’in Yönetim Kurulu Başkanı Enes Çilek’ten 2023 yılına ait çalışmalarına ve fuar performansına ilişkin değerlendirmeleri aldık.

Türkiye’nin kuyum sektöründeki yerine dikkat çeken Enes Çilek, fuar görüşlerini şu cümleler ile ifade etti: ‘’Ülkemizde yaşanan deprem hadisesinden dolayı İstanbul Fuarına moral bozukluğu ile başladık. Tabii ki hayat devam ediyor bununla birlikte ticaret de devam ediyor. Dünyanın önemli ticaret merkezleri arasında İstanbul'da yer alıyor. Dünya genelinde Türkiye, kuyum sektöründe ilk beşte yer alıyor, bu yüzden çalışmaya devam etmek zorundayız. Istanbul Jewelry Show’a iyi hazırlandık, bu hazırlığın karşılığını da aldık. Çilek Konsept firması adına konuşacak olursam; beklentilerimizi karşılayan bir fuar oldu. Yurt dışı misafir sayılarında azalma söz konusu ama iç piyasa için beklediğimiz ilgiyi gördük."


Hülya Avşar ile İşbirliğimiz Tüm Hızıyla İlerliyor

‘’Hülya Avşar, Türkiye’nin önde gelen marka isimlerinden birisi. Bizim de güzel bir iş birliğimiz oldu. Geçen fuarda bahsettiğim gibi, iş birliğimiz tüm hızıyla devam ediyor. Çilek Konsept’in bilinirliği adına Hülya Avşar’ın büyük katkısı oldu. Perakende anlamında atılımlarımız olmuştu. Çilek Konsept firması, hem imalatçı hem toptancı hem de pazarlamacı bir yapıya sahipti, şimdi perakendeyi de ekledik. Dördünü aynı anda ilerletmeye çalışıyoruz. İhracatı da 5. olarak ilave edebiliriz. Meşakkatli bir iş, tam motivasyonla devam ediyoruz. Önümüzdeki aylarda iki mağaza daha açmayı düşünüyoruz. Perakende anlamında da ülkemizin değerli avm’lerinde büyümeye devam ediyoruz.’’


Firma Adına Her Şey Olumlu İlerliyor

‘’Pırlanta apayrı bir sektör. Perakende mağazalarla beraber pırlanta sahasında da iyi çalıştık. Üretimini kendimiz yürütüyoruz, bu durumun faydasını gördük. Alımlarımızda, koleksiyonlarımızda ciddi çalışmalar yaptık. Bu çalışmaları perakende mağazacılık yönünde ilerlettik. Lokomotifin ardından pırlantayı da harekete geçirdik. Bu durum bizi mutlu eden gelişmelerden bir tanesi. Pırlantalı ürünlerde, yurt dışı fuarlarına katılım gösteriyoruz. Çilek Konsept firması adına her şey olumlu ilerliyor. Umuyorum ki ülkemiz de, 2023 yılını her anlamda olumlu geçirir.’’


Türkiye İhracatta Çok İyi Bir Konumda

‘’Antalya, İstanbul ve yurt dışı fuarlarına katılım gösteriyorsanız, ihracatı görmezden gelemezsiniz. Türkiye ihracatta da çok iyi bir konumda. Sektör adına ülkemizle gurur duyuyorum. Gelen müşterilerimizi geri çevirmemek adına, burada da bir ekip kurduk. Şu an biraz daha seçici davranıyoruz. İhracat rekabetine girerek değil, bu ürünleri tercih eden müşterilere aynı kalite hizmeti sunmayı temel alıyoruz. İstanbul Jewelry Show’da beklemediğimiz ülkelerden misafirlerimiz oldu. Hazırlık yapmadığımız bölgelerden misafirler ağırladık. Bu durum bizi mutlu ediyor."


ความคิดเห็น


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page