2016 KARDAN ÇOK SERMAYEYE SAHİP ÇIKMA YILI OLACAK

October 1, 2015

 

 

2015’in 3. çeyreğine girdiğimiz bu günlerde 2015 yılı performansları da yavaş yavaş netleşmeye başladı. Gerek firmanız gerekse genel sektör açısından 2015 yılını nasıl değerlendirirsiniz?

 

2015 yılı Türkiye için zor bir yıl oldu. Siyasi belirsizlik, altın ve dövizde artış iç piyasayı dönem dönem durma noktasına getirdi. İç piyasayı düşündüğümüzde işler çok yavaş. Uğur İnci olarak 2014 yılında alt zeminini hazırladığımız Irak ve Dubai 2015 yılı iş hacmimizi beklentinin üzerinde geçirmemizi sağladı. Kuzey Irak’ta yapmış olduğumuz anlaşma neticesinde tüm bölgeye dağıtımımızı yapan bir partnerimiz var. Ayrıca yine Bağdat’ta anlaşma sağladığımız toptancılarımız var. 2015 öncesi yapmış olduğumuz çalışmaların neticesini gördük. Son çeyreğe baktığımızda işler yavaşlamaya başlayacaktır diye tahmin ediyorum.

 

2016 ile ilgili beklentiler çerçevesinde firmanızın hedefi ve genel stratejileri ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Siyasi ve küresel belirsizliklerden dolayı 2016 yılını şimdiden tahmin etmek çok zor. Bana göre tüm Türkiye ekonomisi açısından zor bir yıl olacak. Bence kardan çok sermayeye sahip çıkma yılı olacak.

 

Global endüstrinin önemli organizasyonlarından biri haline gelen İJS Ekim ile ilgili beklentileriniz ve hazırlıklarınız nelerdir?

Bu fuar sektör için çok önemli bir fuar, her fuar olduğu gibi çokça emek harcadık. Koleksiyon hazırlıklarımızı tamamladık görüştüğümüz birçok müşterimiz gelecek. Kısacası iyi bir fuar olacağını düşünüyorum. Umarım tüm sektörümüz için iyi bir fuar olsun.

 

 

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle