SEZGOLD ÜRETİMİNİN %30’UNU İHRAÇ EDİYOR

October 1, 2015

 

Sektörümüzün genç markalarından biri olan, 2 yıl önce deneyimli kuyum ustası Sezgin Çolak tarafından kurulan ‘Sezgold Kuyumculuk’; yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da yoğun ilgi görüyor. Kısa süre zarfında üretiminin %30’unu ihraç etme başarısı gösteren Sezgold; hizmet verdiği markaların hem iç hem de dış pazarda yüzünü güldürüyor.

 

Sektörümüz için oldukça zor bir yıl olan 2015’te, işlem hacmini artırmayı başaran, 2014 rakamlarının üzerinde pozitif rakamlar hanesine yazdıran Sezgold Kuyumculuk; atölyesinde ürettiği her 3 üründen 1’ini yurtdışındaki takıseverlere sunuyor. Ağırlıklı olarak yüzük, küpe üretimi yapan, diğer takı gruplarında da sipariş üzerine hizmet sunan Sezgold; 14,18 ve 21 ayarlarda da seri üretim yapabilme esnekliğine sahip.

Yurtiçi ve yurtdışı olarak üretim kalitesinde bir farklılığa gitmediklerini, standart yüksek kaliteli üretimi her yöne eşit gerçekleştirdiklerini belirten Sezgin Çolak; “Yaklaşık 2500 modelden oluşan geniş ürün çeşitliliğimizle, pres ve döküm teknikleri üzerine titiz bir üretim ortaya koyuyoruz. Müşterilerimizin sipariş devamlılığının olması, ürünlerle ilgili geri şikayet bildiriminde bulunmamaları, işimizde başarılı bir yolda olduğumuzun en somut göstergesidir” diye konuştu.

 

Çalıştıkları üst düzey markaların İstanbul Jewelry Show’daki stantlarında, kendi ürettikleri ürünleri sergileyecek olmalarından heyecan duyduklarını, ağırlıklı ihracata yönelik olan İJS Ekim fuarının sektörümüze hayırlı kazanımlar getireceğine inandığını dile getiren Çolak; 2016 yılından itibaren birçok uluslararası fuarı yerinde izleyeceğini, fuarda Dünya takı trendlerini yakından takip ederek, modellemelerinde çok daha engin bir bakış açısına kavuşacaklarını ifade etti.

 

 

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle