FUARLAR UMUT VERDİ

March 1, 2016

Sektörün önemli ihracatçılarından Tarz Alyans Yönetim Kurulu Başkanı Mert Ayarman kısa bir süre önce gerçekleştirilen VicenzaOro, Inhorgenta ve Hong Kong fuarları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

VicenzaOro ile 2016 olumlu başladı

‘’VicenzaOro yılın ilk fuarı. Dünya fuar takviminin de en önemli fuarlarından biri. Yılın nasıl geçeceği ile ilgili önemli ipuçları veren VicenzaOro 2016 yılına ilişkin olumlu beklentilerin şekillenmesine sebep oldu diyebilirim. Gerek katılımcı gerekse ziyaretçi sayısı oldukça yüksek olan bir fuar. Ben, bu fuarın ziyaretçilerine olumlu sinyaller verdiğini düşünüyorum.

 

Inhorgenta vazgeçemeyeceğimiz bir fuar

Akabinde katıldığımız Almanya Inhorgenta inanılmaz düzeni ve olağanüstü kalitesiyle kapılarını tekrar açtı. Ancak bu sene geçmişe nazaran katılımcı ve ziyaretçi sayısının azlığı dikkatlerden kaçmadı. Fuarın 14 Şubat’a denk gelmesi ziyaretçi sayısını etkileyen en büyük etkendi. Bu pazarda devamlılığı olmayanın yer edinemeyeceği gerçeği belki de katılımcı sayısını azalttı. Deneme fuarı olmaktan çıkan Inhorgenta, bölgeye devamlı çalışanların fuarı olmaya devam edecek. Ancak bölge dışına yayılamayacağı da artık belli oldu. Orta Avrupa’ya sürekli çalışan, istenen urunu ve kaliteyi yakalayan, servis kalitesinden ödün vermeyen firmalar için önemli bir fuar olmaya devam edecek. Inhorgenta önümüzdeki yıllarda bizim de yıllık planımızda vazgeçemeyeceğimiz bir fuar olmaya aday.

 

Hong Kong kendini tekrarlıyor

Hong Kong Jewellery Show her zamanki gibi inanılmaz kalabalığa sahne oluyor. Dünya ekonomisinde, özellikle Çin ekonomisinde yaşanan durgunluk fuarın ilk günlerinde kendini gösterdi. Tüm alıcılar "Daha farklı, daha ucuz" urun pesinde koşturuyor. Bu şekilde dersini çalışan imalatçı biraz az olunca katılımcılar için zor günler yaşanacak gibi görünüyor. Çok katılımcı, inanılmaz fazla urun ama hep benzer koleksiyonlar Hong Kong’da önümüzdeki dönemde sorun olacağa benziyor. Tabi altın fiyatlarında yaşanan yükselmede de fuarları olumsuz etkileyen bir faktör olarak değerlendirilebilir.

 

 

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle