VERSACE TÜRKİYE’DEKİ ETKİNLİĞİNİ ARTIRIYOR

March 1, 2016

1978 yılında Milano’da kurulan ve günümüzde dünyanın en önemli moda markalarından biri olan Versace V 19.69, mücevher koleksiyonları ile 2014 yılında Türkiye pazarına girdi. Versace ile gerçekleştirdiği lisans anlaşması ile Türkiye’de ve Ortadoğu’da  takı üretimi, satış ve pazarlama gerçekleştiren Taş elmas firması Genel Müdürü Volkan Kurtbay, markanın Türkiye’deki başarısının artarak devam ettiğini söyledi.

 

Dünyanın en önemli moda markalarından biri olan Versace, 2014 yılında Taş Elmas ile gerçekleştirdiği anlaşmayla Türkiye pazarına giriş yaptı. Markanın mücevher, bijuteri, çelik ve gümüş takı sektörlerinde lisansörü konuma gelen Taş Elmas, kazandığı başarı ivmesiyle İzmir’de başlayan faaliyetlerini İstanbul’da sürdürme kararı aldı. Taş Elmas Genel Müdürü Volkan Kurtbay ilk olarak alyans ile Türkiye pazarına giden Versace ile anlaşma sürecini ve sonrasını Altın Dünyası ile paylaştı:

 

8 Ayrı Sektörde Lisans Anlaşması

 “2014 yılının ortalarında faaliyetlerine  ilk etapta alyans ile başlanmıştır. Bu süreç aynı zamanda markanın kuyumculuk camiasında tanıtımı ile eş zamanlı yürütülmüştür. Markanın İtalya'da bulunan merkezi bu süreci yakından takip etmiş, bu arada 8 ayrı sektörde de lisans anlaşmalarını yapmıştır. Markanın Türkiye'deki başarısı artarak devam ederken bu süreçte farklı sektörlerdeki lisansörler tek çatı altında oluşturdukları bir komisyonla tanıtım, kalite standardizasyonu oluşturma faaliyetlerine başlamıştır.”

“Versace V 19.69 markasının takı lisansörü olan firmamız Taş Elmas, bu markanın Türkiye ve Ortadoğu üzerinde takı üretimi, satış ve pazarlama haklarına sahip.”

2016’da Köklü Değişiklikler Yaşadık

“Markamızın Türkiye'de kazandığı bu başarı ivmesi ilk etapta İzmir'de başlayan faaliyetlerimize İstanbul'da devam etme fikrini ortaya çıkarmıştır. 2016 yılının başı itibariyle mücevher sektörünün kalbi olan İstanbul Sultanahmet'te faaliyetlerini sürdürmeye devam ettik. Bu değişim sadece yer değiştirme olarak algılanmamalı. Çünkü 2016 yılının başı itibariyle ürün gamında da köklü değişiklikler olmuştur. Faaliyetlerine ilk etapta sadece alyans ile başlayan firmamız bu değişim sürecinde markanın çıkış noktası olan 19 yaşından 69 yaşına kadar herkese ulaşılabilir lüks mücevher vurgusunu düstur edinerek yeni pırlantalı koleksiyonunu hazırlamış ve beğenilere sunmuştur.”

 

Koleksiyon Hazırlık Süreci…

“Yeni ürün gamımız gençler ve kendini genç hissedenler için pırlantalı kolye uçları, her kadının rüyasını süsleyen tektaş ve sırataş pırlanta yüzükler, pırlantalı küpe ve bilekliklerden oluşmaktadır. Bu arada ARGE ve tasarım çalışmalarımız devam etmektedir. Yeni sezon için hazırlanmakta olan bir alyans koleksiyonumuz var.

 

Koleksiyon hazırlamamız hiç kolay olmuyor. Sebebi vitrinlere çıkaracağımız ürünlerin İtalyan tarzını yansıtan fakat Türk dokunuşları olan parçalardan oluşmasıdır. Kendi bünyemizde bulunan tasarımcılarımızın tasarladığı ürünlerin çizimleri ilk etapta İtalya merkeze gönderiliyor. Burada tasarım onayı alanlar yine kendi bünyemizde bulunan tesisimizde birer numune olarak üretiliyor ve tekrar İtalya’ya gönderiliyor. Yapılan titiz incelemelerde üretim izni alan ürünlerin patent süreci başlıyor. Bu sürecin de tamamlanmasıyla birlikte ürünlerimiz vitrinlere girmek üzere müşterilerimizin beğenisine sunuluyor.”

 

Sınırlı Sayıda Bayii ile Kusursuz Hizmet

“Çok fazla yayılmacı bir hedefimiz yok. Amacımız aslında bayilerimize kusursuz hizmet vermeye yönelik. Şöyle ki çok fazla bayi oluşturup onlara ürün yetiştirmeye çalışmaktan ve bu konuda yaşanacak muhtemel aksaklıklarla onları üzmektense sınırlı sayıda bayiye kusursuz hizmet vererek ilk tercih edecekleri partnerleri olmak temel ilkemiz. Bunu sağlamak için değişim sürecinde çok titiz davranarak konusunda kendini ispatlamış ve camiamızda çok sevilen ve saygı duyulan iş arkadaşlarımızla yola devam ettik. Değişim sürecinin çok başında olmamıza rağmen partnerlerimizden aldığımız tepkiler verdiğimiz kararın doğruluğunun mutluluğunu yaşatıyor bize.”

 

 

 

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle