top of page

FUARLAR UMUT VERDİ


Sektörün önemli ihracatçılarından Tarz Alyans Yönetim Kurulu Başkanı Mert Ayarman kısa bir süre önce gerçekleştirilen VicenzaOro, Inhorgenta ve Hong Kong fuarları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

VicenzaOro ile 2016 olumlu başladı

‘’VicenzaOro yılın ilk fuarı. Dünya fuar takviminin de en önemli fuarlarından biri. Yılın nasıl geçeceği ile ilgili önemli ipuçları veren VicenzaOro 2016 yılına ilişkin olumlu beklentilerin şekillenmesine sebep oldu diyebilirim. Gerek katılımcı gerekse ziyaretçi sayısı oldukça yüksek olan bir fuar. Ben, bu fuarın ziyaretçilerine olumlu sinyaller verdiğini düşünüyorum.

Inhorgenta vazgeçemeyeceğimiz bir fuar

Akabinde katıldığımız Almanya Inhorgenta inanılmaz düzeni ve olağanüstü kalitesiyle kapılarını tekrar açtı. Ancak bu sene geçmişe nazaran katılımcı ve ziyaretçi sayısının azlığı dikkatlerden kaçmadı. Fuarın 14 Şubat’a denk gelmesi ziyaretçi sayısını etkileyen en büyük etkendi. Bu pazarda devamlılığı olmayanın yer edinemeyeceği gerçeği belki de katılımcı sayısını azalttı. Deneme fuarı olmaktan çıkan Inhorgenta, bölgeye devamlı çalışanların fuarı olmaya devam edecek. Ancak bölge dışına yayılamayacağı da artık belli oldu. Orta Avrupa’ya sürekli çalışan, istenen urunu ve kaliteyi yakalayan, servis kalitesinden ödün vermeyen firmalar için önemli bir fuar olmaya devam edecek. Inhorgenta önümüzdeki yıllarda bizim de yıllık planımızda vazgeçemeyeceğimiz bir fuar olmaya aday.

Hong Kong kendini tekrarlıyor

Hong Kong Jewellery Show her zamanki gibi inanılmaz kalabalığa sahne oluyor. Dünya ekonomisinde, özellikle Çin ekonomisinde yaşanan durgunluk fuarın ilk günlerinde kendini gösterdi. Tüm alıcılar "Daha farklı, daha ucuz" urun pesinde koşturuyor. Bu şekilde dersini çalışan imalatçı biraz az olunca katılımcılar için zor günler yaşanacak gibi görünüyor. Çok katılımcı, inanılmaz fazla urun ama hep benzer koleksiyonlar Hong Kong’da önümüzdeki dönemde sorun olacağa benziyor. Tabi altın fiyatlarında yaşanan yükselmede de fuarları olumsuz etkileyen bir faktör olarak değerlendirilebilir.

Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page