ZANAATINI KONUŞTURAN “KARALTIN” HASIRA İTALYANCA KONUŞTURDU

April 1, 2016

Trabzon Hasır takısı dendiğinde ilk akla gelen markalarımızdan biri olan, sektörümüzün dev perakende zincirine sahip firmalarının tek tercihi olan Karaltın Kuyumculuk; yeni yılın özel koleksiyonlarıyla ilgi topluyor. İtalyan küçük altın toplarla yapılan ve son yıllarda takı alanında moda olan Dorika’yı Trabzon Hasırı ile buluşturan Karaltın; adeta ortaya bir sanat eseri çıkardı. Minik küçük altın toplarla süslenen Trabzon Hasırının en yeni modelleri, özellikle ilk kez Trabzon hasırı almayı düşünen gençlerin büyük ilgisini çekiyor. Hasıra İtalyan estetiği katan Karaltın; Dünya takı trendlerini yumuşak geçişlerle modellerine yansıtıyor.

 

Trabzon Hasırının köklü markası, Trabzon’un uluslararası ismi Karaltın Kuyumculuk; yeni sezona yine iddialı tasarımlarıyla merhaba dedi. Birçok farklı çizgiye sahip koleksiyonlarında en yeni tasarımları üretim bandından çıkaran Karaltın; daha önce hiç denenmemiş bir dizaynı cesurca Trabzon Hasırına uyarladı. Piyasada ‘Dorika’ modeli olarak tanınan, ithal İtalyan altın toplarla yapılan ve çok yüksek satış rakamları elde eden bu özel tarz, Trabzon Hasırının benzersiz dokusuna uyumlu bir şekilde adapte edildi. Karaltın Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Kara; İstanbul Jewellery Show’un takvimine paralel olarak piyasaya sunulan 2016 model Karaltın hasır takılarında, çok özel ve daha önce denenmemiş tasarımları madene aktardıklarını, iki efsane ‘Dorika’ ve ‘Hasırı’ titizlikle harmanladıklarını söyledi.

 

“Değişmeyen Tek Şey Değişimin Kendisidir” sözünü hatırlatan Cevat Kara; Trabzon hasırının daha geniş kitlelere ulaşması için bu tarihi takıyı üreten firmalara önemli sorumluluklar düştüğünü, ata yadigarı olan Trabzon Hasırını bu tip yeni yaklaşımlarla farklı coğrafyalara  taşımanın daha kolay olacağını dile getirdi.

İthal altın toplarla, ışıltılı Trabzon Hasırının daha da göz alıcı bir parlaklığa ve görünüme kavuştuğunu kaydeden Kara; açıklamasını şöyle sürdürdü:

 

“Kısa sürede Dorika Hasır koleksiyonumuz yoğun ilgi gördü. Karaltın’ın her modelinde olduğu gibi bu koleksiyonumuzun her bir parçası, taklitçi zihniyete karşı tescillenmiştir. Karaltın’ın taklitle mücadele konusundaki taviz vermeyen ve hukuki olarak her tür mücadeleyi ortaya koyma kararlılığını tekrar hatırlatmak istiyorum. Gün geçtikçe Trabzon Hasırında çeşitlenme oluyor. Yıllar önce fantezi tasarım anlayışını Trabzon Hasırına biz katmıştık. Klasik, Dorika, Kraliçe ve Fantezi ana başlıklar altında 4 farklı tarza sahip ürün koleksiyonlarımızdan mutlaka birisi, takıseven bayanın zevkine hitap etmektedir. Önce mesleki başarıyı hedeflediğimiz, içimize sinmeyen hiçbir şeyi üretmediğimiz için Karaltın ismi kalite ile özdeş olmuştur. Yaza doğru mevcut koleksiyonlarımızın içine yeni modeller ilave edeceğiz.”

 

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle