“SESA” CESUR HAMLELERİNİN KARŞILIĞINI SAKİN DÖNEMDE ALDI

August 3, 2015

Yaklaşık 2 yıldır ihracat çalışmalarına hız veren, ihracat departmanını geliştiren, yeni pazarlara cesurca hamleler yapan SESA Gold; bu girişimlerinin karşılığını piyasaların en sakin döneminde dahi alıyor. Birçok pazara giriş yapan SESA; riskini geniş bir coğrafyaya yayarak, mevcut durağanlığı pas geçiyor.

 

Kaliteli üretici kimliği ile SESA; piyasaların en sakin dönemlerinde de yurtdışı siparişlerine cevap vermek için üretimine duraksamadan devam etti. SESA Gold İhracat Müdürü Murat İrikara; uzun bir dönemdir çok farklı ülkelerde düzenlenen uluslararası kuyum fuarlarına katılmalarının, müşteri ziyaretlerini sabırla ve ısrarlı bir şekilde sürdürmelerinin, yüksek kaliteden taviz vermeden üretim yapmalarının karşılığını en zor günlerde aldıklarını söyledi.

Günümüz ticaretinin gerçeği olarak artık bir iki pazara bağımlı kalmanın, bir firma için büyük risk teşkil ettiğini vurgulayan Murat İrikara; “Yurtdışındaki gelişimimizi ileri boyutlara taşırken, yurtiçindeki müşterilerimize de ilgimizi hiç eksik etmedik. Yurtiçinde yeni müşteriler edinmekten ziyade mevcut müşterilerimize kaliteli hizmet sunmaya özen gösterdik. İhracat çalışmalarımızda ise farklı pazarlar ile iletişim halinde olmanın avantajlarını yaşıyoruz” diye konuştu.

 

Yurtdışında başta Arap Yarımadası ve Amerika’da, kuyum alanında MadeInTurkey kaşesinin ürünlerde bulunmasının büyük bir saygınlık gördüğünü gururla gözlemlediklerini kaydeden İrikara; ülke imajının kuyum sektöründe üst düzeyde olmasının, kendileri gibi yeni yurtdışı açılımında olan firmalara olumlu katkı sağladığını, bugün itibariyle SESA’nın dünya çapındaki alıcılar tarafından, yüksek kaliteli ürünleriyle tanınır bir seviyeye ulaştığını ifade etti.

 

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle