SESA ÜRETİMİNİN YARISINI İHRAÇ EDİYOR

September 1, 2015

Kuyum sektörümüzün hızla büyüyen markalarından biri olan SESA Gold; yurtdışı çalışmalarını artırmaya devam ediyor. Özellikle 2015 yılında ihracat çalışmalarına hız veren marka, şu günlerde üretiminin yarısını ihraç eder bir konuma ulaştı.

 

2013 yılının başına kadar ihracat çalışmalarına ara veren SESA Gold, son 2 yıldır geçmiş yılların açığını kapatacak atılımlar gerçekleştiriyor. Sürekli gelişen tasarım departmanı, üretimde kendi içinde ihracat ve yurtiçi bölümlerinin birleşmesi, ürün tarzında köklü değişim ile birlikte SESA; ‘Luxurykonsept’ olarak uluslararası arenada en iyi çıkış yapan markalarımızdan biri oldu. SESA Gold Yönetim Kurulu Başkanı Selim Sarışın; son 6 aydır iç piyasada ciddi bir durgunluğun söz konusu olduğunu, seçimler sonrası arzu edilen hareketliliğin oluşmadığını bu bağlamda yaşanan daralmayı ihracat çalışmaları ile aşma yolunu tercih ettiklerini söyledi.

Geçen yıl, piyasa da benzeri görülmeyen çok farklı tasarımlara imza attıklarını ve bu hamleleri ile tekrar kendilerine yurtdışı kapısının açıldığını kaydeden Selim Sarışın; “Fark yaratmalıyız düşüncemiz doğrultusunda yaptığımız AR-GE yatırımlarımız, yurtdışından arzu ettiğimiz neticeleri almamıza yol açtı. Bu kadar kısa sürede üretimimizin yarısını ihracat için ayıracağımızı tahmin etmiyorduk. Bir de tamamen özgün kendi stilimizi ortaya cesurca koymamız ayrıca mutlu kılıyor” diye konuştu.

 

 

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

April 2, 2020

Yolcu beraberinde yurda getirilmesi mümkün hale gelen en fazla 5 kilogramlık işlenmemiş altının gümrük idaresine beyan edilme usulünde düzenleme yapıldı.

March 27, 2020

İTO Kuyumculuk Komitesi Başkanı Erhan Hoşhanlı Coronavirus salgının kuyumculuk sektörünü son derece olumsuz etkilediğini belirterek, süreçle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Daha 2 hafta önce yolcu beraberinde 5 kg altı...

March 22, 2020

Mustafa Kamar; "Dünya panik içinde. Müşterilerimiz siparişlerini bile istemiyor. Sektör durma noktasına geldi"

March 22, 2020

Amor Pırlanta; Dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alan Katar’ın başkenti Doha’da mücevher mağazası açıyor.

February 5, 2020

Küresel çapta yaşanan gelişmelerin yatırımcıların güvenli varlıklara yönelmesini beraberinde getirmesiyle yurt içinde gram altının fiyatı geçen yıl 2018'e göre yüzde 33,1 yükselirken, altın mevduatları da ikiye katlan...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle