FUARDA KALİTESİYLE GÖZ DOLDURACAK

October 11, 2016

Trabzon Hasır takı grubunun öncü markalarından biri olan Karaltın Kuyumculuk; yine bir İstanbul Jewellery Show’da tek bir stant yerine birden fazla markanın standında yerini alacak.  

 

Trabzon Hasırı dendiğinde ilk akla gelen markalardan biri olan ve yıllardır Trabzon Hasırının gelişimine önemli katkılar sağlayan Karaltın Kuyumculuk; son yıllarda İJS’ye kendi standıyla katılmıyor. Bu fuarda da bir stant içinde olmak yerine, birçok markanın Trabzon Hasırına ayırdığı yerlerde yerini alacak. Türkiye’nin önde gelen, perakende zincirine sahip markalarının Trabzon Hasır ihtiyacını gideren Karaltın; müşterileriyle gerçekleştirdiği toplantılar neticesinde İJS’ye marka katılımını durdurma kararı almıştı.

 

Karaltın Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Kara; her fuar döneminde olduğu gibi en yeni birçok modellerinin ilk tanıtımını İJS’de yapacaklarını, işbirliği içinde oldukları değerli markaların standında birçok Karaltın imzalı Trabzon Hasırının en güzel şekilde sergileneceğini söyledi.

 

Trabzon Hasırının piyasada çok fazla bulunduğunu fakat yüksek kaliteyi tercih edenlerin tek adresinin yıllardır Karaltın olduğunu kaydeden Cevat Kara; “Müşterimiz ile aynı zamanda fuarda karşılıklı yer almamız çok uygun olmuyordu. Yüksek kaliteli Trabzon Hasırı tercih edenlerin ortak adresi Karaltın oluyor. Olabildiğince farklı modellerin çalıştığımız markalarda olmalarını ve model çakışması olmamasına özen gösteriyoruz” diye konuştu.

 

Trabzon Hasırında Bölgesel Koda Dikkat

Bu yıl yükselen altın fiyatlarıyla birlikte 14 ayar Trabzon Hasırında talep artışı olduğunu ve bu konuda çalışmalarına devam ettiklerini dile getiren Kara, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

 “Trabzon hasırının üzerinde coğrafi kimliğini tescil eden çeşitli kodlar ve bölgesel telif hakkı bulunduğunu hatırlatmak istiyorum. Son dönemde kuyumculara gelen hurda Trabzon Hasırının tekrar sıfır gibi satışa sunulduğu ile ilgili üzücü haberler elimize ulaşıyor. Bu konuda yapılacak denetimlerin içinde olacağız. Trabzon Hasırı sadece Trabzon’da üretilebilir. Trabzon’da üretilen hasırların her birinin bir kodu bulunuyor. Bu kodu olmayan Trabzon Hasırının satışı yasal değildir. Hem halkımız hem de kuyumcu dostlarımız bu konuya dikkat etsinler.”

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle