HRD ANTWERP HONG KONG DEĞERLİ TAŞ VE KUYUMCULUK FUAR’INDA YENİLİKÇİ ELMAS SINIFLANDIRMA RAPORLARINI


Avrupa’nın önde gelen elmas sınıflandırma otoritesi HRD Antwerp yeniden tasarlanmış Elmas Sınıflandırma Raporlarını ve Elmas Mücevher Raporlarını Hong Kong Kuyumculuk ve Değerli Taş fuarında 13-17 Eylül 2016 tarihlerinde tanıttı.

HRD Antwerp Elmas Sınıflandırma Raporları ve Mücevher Raporlarına görsel açıdan önemli yenilikler eklendi, bu sayede daha modern bir görünüme kavuştular.

HRD Antwerp CEO’su Peter Macken değişimi “2014’te başlayan yeniden markalaşma aktivitelerinin önemli bir parçası olan raporlarımızın görsel kimliğini güncelleştirdik. HRD Antwerp elmas sertifikaları sektörde mavi renkleriyle biliniyor, bu sebeple yeni sertifikalar da aynı renkleri taşıyacak ve değişiklik çok bozucu olmayacak.’’ diyerek açıkladı.

Macken sözlerine “Bir başka önemli değişim ise yeni tasarımın yanında 3 Ekim 2016’dan itibaren HRD Antwerp ‘Sertifikaları’ artık Elmas Sınıflandırma ‘Raporları’ olarak geçecek. Derin bir analizden sonar Direktörler Kurulu sertifika terimini ‘Değerlendirme Raporu’ ile değiştirerek küresel olarak kabul edilen bir terminolojiye uyum sağladı. Sınıflandırma prosedür ve servislerimizde bir değişiklik yapılmaması yeni raporları kalite yönünden piyasadaki ‘Sertifikalardan’ farklı kılmayacak.’’ diyerek devam etti.

Ek olarak yeni raporlara teknik yenilikler olarak yırtılmaya korunaklı ve dayanaklı kâğıt ve UV baskı ile mikro-line yapılar, mikro-yazılar ve hologram da eklendi. Yeni Elmas Sınıflandırma ve Mücevher Raporları 3 Ekim’de resmi olarak yayınlanacak.

#HRDAntwerp #PeterMacken

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN