top of page

DÜNYANIN EN BÜYÜK YÜZÜĞÜ KUYUMCUKENT AVM'DE


Dünyada eşi benzeri bulunmayan ve Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazanan Valentine Diamond'un %99.9 saf gümüşten imal ettiği yüzük Kuyumcukent AVM'de sergileniyor.

“Dünyanın En Büyük Yüzüğü” unvanını elinde bulunduran yüzük yaklaşık 100 kilo ağırlığında ve 92 cm çapında. Hiç taş kullanılmadan yapılan yüzüğün üzerinde Mezopotamya'nın kilometre taşı olarak kabul edilen 16 medeniyete ait armalar işlendi.

Sümerlerin çivi yazısı, Hititlerin güneşi, Lidyalıların paraları, Bizans'ın Sümela Manastırı, Osmanlı'nın arması gibi eşsiz kabartmaların işlendiği yüzük bu nedenle "Medeniyetler Köprüsü" adını aldı. Bugüne kadar yapılmış en büyük yüzük olan 'Medeniyetler Köprüsü' 3 ayda 50 kişilik bir ekip tarafından ortaya çıkarıldı.

Kuyumcukent AVM ziyaretinde “Dünyanın En Büyük Yüzüğü”nü ilgiliyle inceleyen AK Parti İstanbul Milletvekili Dr. Mehmet Muş, yüzük hakkında Kuyumcukent Yönetiminden bilgi aldı. Muş, kuyumculuk sektörünün gücünü dünyaya gösteren böyle önemli bir eserin sergilenmesine aracılık edilmesinden memnuniyet duyduğunu belirtti.

Kuyumculuk sektörü mensuplarının değerli takılarını ve kıymetli madenlerini her zaman güvenle emanet ettikleri Loomis Türkiye tarafından Kuyumcukent AVM’deki sergi alanına taşıması gerçekleştirilen “Dünyanın En Büyük Yüzüğü” medyanın ve halkın ilgisini üzerinde toplamaya devam ediyor.

Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page