top of page

DÜNYA MÜCEVHER SEKTÖRÜNÜN ZİRVESİ ’’İSTANBUL JEWELRY SHOW’’ DA GERÇEKLEŞTİ!


43. Uluslararası Mücevherat Saat ve Malzemeleri Fuarı “ISTANBUL JEWELRY SHOW” Ekim 2016, TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB) Sponsorluğunda, Rekor Seviyede %19 Yabancı Ziyaretçi ve Toplamda %12’lik Ziyaretçi Artışı ile Gerçekleşti!

Dünyanın 5. büyük mücevher fuarı; ‘‘İstanbul Jewelry Show’’ Ekim Fuarı, bu yıl Türk Ekonomi Bankası (TEB) sponsorluğunda görkemli bir açılış ile gerçekleştirildi. Dört gün boyunca sadece sektör profesyonellerini ağırlamaya yönelik düzenlenen 43. Uluslararasi „Istanbul Jewelry Show“ Mücevher fuarı, tüm dünyadan mücevher sektörü devleri tarafından büyük ilgi gördü.

Geçen yıl Ekim ayı ziyaretçi verilerine oranla, toplam ziyaretçi oranında %12, yabancı ziyaretçi oranında ise %19’luk ziyaretçi artışı ile 19 Bin’in üzerinde sektör profesyoneline ev sahipliği yapan 43. Uluslararası „Istanbul Jewelry Show“ Ekim Fuarı müthiş bir rekor ve başarıya imza attı.

 

Dünyanın 5. Büyük mücevher fuarı “Istanbul Jewelry Show“ Ekim Fuarı ziyaretçilerinin %48’ini yabancı mücevher sektörü profesyonelleri oluşturdu

 

Türk Ekonomi Bankası ( TEB) sponsorluğunda 43. sü gerçekleşen „Istanbul Jewelry Show“ Uluslararası, mücevherat saat ve malzemeleri fuarı 87 ülkeden, mücevher sektörünün önemli alıcılarına ev sahipliği gerçekleştirerek toplam yerli ve yabancı 19.505 (19 Bin üzerinde) mücevher sektörü profesyoneline ev sahipliği yaptı. Mücevher sektörünün İstanbul’daki zirvesi haline gelen, dünyanın 5. Büyük mücevher fuarı “Istanbul Jewelry Show“ Ekim Fuarı ziyaretçilerinin %48’ini yabancı mücevher sektörü profesyonelleri oluşturdu. 31 yıldır kesintisiz UBM Rotaforte tarafından düzenlenen ‘‘İstanbul Jewelry Show’’ Fuarı, 4 gün boyunca CNR Expo’da tüm dünya genelinden mücevher alıcı ve satıcılarını biraraya getirdi.

Ülkemiz Mücevher Sektörü ihracatının %80’ine yakın bir payının gerçekleştiği ‘‘İstanbul Jewelry Show’’ Fuarı’nda, Arap dünyası başta olmak üzere, Rusya’dan ABD’ye, Brezilya’dan, Danimarka’ya, Katar’dan, Singapura, dünyanın dört bir yanından, mücevher sektöründe yer alan önemli alıcılar Türkiye Mücevher Sektörü ile önemli işbirliklerine imza atmak üzere fuarı ziyaret etti.

Halka kapalı gerçekleştirilen ve sadece sektör profesyonellerinin ziyaret edebildiği 43.Uluslararası Mücevherat Saat ve Malzemeleri Fuarı “Istanbul Jewelry Show” Ekim Fuarı’nda bu yıl onur konuğu olarak sürpriz bir isim; Kuveyt Prensesi Nawal Humoud Alsabah tarafından da özel olarak ziyaret edildi. Fuarda dikkat çeken bir diğer son derece önemli gelişme ise, son bir yıldır ziyarette bulunamayan Rus mücevher alıcılarının da fuara olan yoğun ilgisi oldu. Özellikle mücevher sektörü ihracatımızda da, önemli bir yere sahip Rusya ile olan ikili ticari ilişkilerimiz açısından dikkat çeken ve ülke ihracatımız açısından son derece sevindirici olan bu önemli gelişme ile Rusya pazarına yönelik ihracat yapan mücevher sektörü temsilcilerinin de “Istanbul Jewelry Show” Ekim Fuarı ile yüzleri güldü.

UBM Rotaforte Murahhas Aza’sı Sayın Şermin Cengiz; „Türkiye değerli metallerden yapılmış ziynet eşyalarının ihracatı son 15 yılda önemli ölçüde artış göstermiş olup, Türkiye mücevherat sektörü konusunda lider ülkelerden biri haline gelmiştir. Ülkemiz dünya altın mücevherat üretiminde ilk 5 ülke arasında yer almakta olup, dünya mücevherat otoriteleri tarafından, İtalya'ya rakip olarak gösterilmektedir. 1992 yılında 2,8 milyon $ olan Türk altından mamul mücevherci ve kuyumcu eşyası ihracatı, 2015 yılında toplam 2.6 milyar $'a ulaşmıştır. Fason üretimden çıkıp, tasarımsal ürünlerle dünyada söz sahibi olunan bu dönemde, Türk markaları, aranan ve talep gören markalara dönüşmekle kalmamış, mücevherde özellikle Ortadoğu, Arap Yarımadası ve Rusya için "Made in Turkey" markalı mücevher ürünleri öncelikli tercih edilme noktasına gelmiştir. Türkiye mücevher ihracatına % 80 oranında katkı sağlayan, Uluslararası “Istanbul Jewelry Show” Ekim Fuarı, böylesine kritik bir dönemde çok önemli bir başarıya imza atarak 87 ülkeden, %19’luk yabancı ziyaretçi artışı yakalamış, toplam ziyaretçi oranında ise %12’lik önemli bir artış ile ülke ihracatımıza yönelik son derece verimli bir fuara bir kez daha imza atmıştır’’ dedi.

Türkiye Mücevher Sektörü Görücüye Çıktı!

Mücevher sektörünün önemli oyuncularının ürün ve hizmetlerinin sergilendiği Uluslararası ‘‘İstanbul Jewelry Show’’ Fuarı’nda her yıl olduğu gibi birbirinden renkli etkinliklerle 800’ün üzerinde yerli ve yabancı firma yeni sezon tasarımlarıyla adeta yarıştı. Sadece mücevher sektörü profesyonellerinin ziyaret edebildiği fuarda, Türkiye başta olmak üzere Avrupa’dan Asya’ya, Uzak Doğu’dan Amerika’ya birçok coğrafyadan altın, mücevher, pırlanta, renklitaş, yarıdeğerli ve değerlitaş, inci, gümüş, gümüştakı ve gümüş ev eşyası, altın montür, rafineri, saat, kalıp, vitrin dekorasyon, makine-ekipman&yansanayii, kasa, yazılım, lojistik, İle aydınlatma sektöründen 800’ün üzerinde dünyanın önemli mücevher marka ve firmaları çok özel koleksiyonlarını ve ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

TEB sponsorluğunda, UBM Rotaforte tarafından 13 - 16 Ekim 2016 tarihleri arasında, brüt 30 bin m2’lik alanda, 3 salonda, düzenlenen, 43. Uluslararası “IstanbulJewelry Show” Ekim Fuarı, İstanbul Değerli Maden ve Mücevherat İhracatçıları Birliği (IMMIB), Mücevher İhracatçıları Birliği (JTR), T.C. Ekonomi Bakanlığı ve KOSGEB tarafından desteklenen, Uluslararası Fuarlar Birliği (UFI) kalite onayı ve Kalite Yönetimi Sistemi ISO-9001 belgesine sahip uluslararası nitelikte bir fuar olma özelliğine sahip.

Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page