top of page

FUAR İLE YÜKSELİŞE GEÇECEĞİZ


Firmaların fuar öncesi beklentilere göre genel kanı fuarın sektörü hareketlendireceği yönünde. Milan Kuyumculuk Pazarlama Yöneticisi Murat Cansu da bu fikri destekliyor. Ekonomideki olumsuz atmosferin kuyumculuk sektörüne de yansıdığını dile getiren Murat Cansu, “Ülkemizin kuyumculuk sektöründe yakaladığı ivmeyi devam ettirmeliyiz” diyor.

Mart fuarının sektörü yükselişe getireceğini söyleyen Milan Kuyumculuk Pazarlama Yöneticisi Murat Cansu, fuar hazırlıklarını söyle anlattı:” Geçmiş dönemdeki tecrübelerimize dayanarak söyleyebilirim ki 2017 Mart fuarının gerek iç gerekse dış piyasada bir hareketlenme getireceğine kesin gözüyle bakıyorum. Özellikle iç piyasada yaşanan daralma her ne kadar çok olsa da bu fuar ile birlikte yükselişe geçip, ticaretimize olumlu yansımalar olarak karşımıza çıkacağını düşünüyorum. Fuar organizatörümüzün yaptığı tanıtım ve davetler yüksek bir motivasyon ile yapıldıysa, bizlerin de ihracat müşterileri ile iş yapabilme potansiyelimiz de bu doğrultuda yükselişe geçecektir. Yaşanan olumsuzluklara rağmen moral gücümüzü yüksek tutarak yeni bir koleksiyon hazırladık. Bunun lansmanı özellikle mevcut ve potansiyel müşteri olabilecek firmalara mail, telefon ve sosyal medya aracılığı ile bu fuara davet ederek yaptık. Ayrıca, ihracat ekibimiz yurtdışında müşterilere yerinde ziyaret gerçekleştirerek fuarın kendilerine katkı sağlayacağını izah etti. Bu anlamda pozitif bir havanın etki edeceğine inanıyorum.”

 

"Önümüzdeki dönemde kazancımızı devam ettirebilmek veya bir başka deyişle pastadaki payımızı artırabilmek için doğru ve yerinde harcamalar yaparak, üretim faaliyetlerimize daha çok ağırlık vereceğiz. Tüm bu planlama ile satış kanallarına yönelip dikey çıkışımızı sürdüreceğiz. Özellikle bunu tekrar etmek istiyorum; “Getiriyi yakalamak için giderden kaçınmayacağız.”

 

Ülke olarak zor bir dönemden geçtiğimizi söyleyen Cansu, 2017nin ilk çeyreğine ilişkin değerlendirmede bulunurken önümüzdeki döneme ilişkin stratejilerini de paylaştı:

“Ülke olarak çok zor bir dönemden geçtiğimizi tüm sektör mensuplarımız görmektedir. Bu olumsuz yansıma ilk olarak iç piyasayı etkilemiştir. Dolayısıyla senenin ilk ayları yavaş bir seyir sergilemiştir. Bu noktada önemli olan gerek firma sahipleri gerekse firma çalışanları olsun her daim çalışma gücünü yüksek çıtada tutmalı ve ülke olarak dünyadaki rekabet düzeyini zorlamamız gerekmektedir. Ülkemizin bu sektörde yakalamış olduğu ivmeyi devam ettirmek için her bireyin üzerine düşen görevi layığıyla yapması gerekmektedir. Sektörümüz her anlamda değerli ve ayrıcalıklıdır. Bu değerin ve ayrıcalığın kıymetini bilip emin adımlarla yolumuza devam etmeyi kendimize bir görev bilmeliyiz. Önümüzdeki dönemde kazancımızı devam ettirebilmek veya bir başka deyişle pastadaki payımızı artırabilmek için doğru ve yerinde harcamalar yaparak, üretim faaliyetlerimize daha çok ağırlık vereceğiz. Tüm bu planlama ile satış kanallarına yönelip dikey çıkışımızı sürdüreceğiz. Özellikle bunu tekrar etmek istiyorum; “Getiriyi yakalamak için giderden kaçınmayacağız.”


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page