top of page

Fuara ve sezona iyi hazırlandık


Fuarın sezonun açılışı anlamına geldiğini belirten Gürkan Merim, bu nedenle iyi hazırlandıklarını meyvesini de aldıklarını vurguluyor

İstanbul Jewelry Fuarı öncesi iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini hazırladıkları koleksiyonların gördüğü ilgi ve alınan siparişlerin memnuniyet verici olduğunu belirten Gürkan Merim Model, fuar ile ilgili en önemli beklentileri yabancı ziyaretçi gelmesi olduğunu İhracatçı Birlikleri'nin yapmış olduğu çalışmalar sayesinde bunun da gerçekleştiğini bildirdi.

Fuarın geneline baktığında, mutlu olduklarını, güzel satışlar yaptıklarını ve güzel siparişler aldıklarını ifade eden Gürkan Merim, “Mart fuarı yılın ilk fuarı ve sezonun başlangıcı anlamını taşıyor. Bence sezon iyi ve hızlı başladı" dedi. "Fuara iyi hazırlandık gerek ürün gerek fiyat olarak yeterli hazırlık yaptığımız gibi bunun da meyvesini aldığımızı düşünüyoruz. İnşallah 2017 güzel geçecek. Hızlı ve hareketli işler yapacağımızı umuyorum" dedi.

Fuar öncesi güzel bir katalog hazırlayarak Türkiye genelinde 3 bin kuyumcuya gönderdiklerini ve fuara davet ettiklerini anlatan Merim, şöyle konuştu.

"Fuar ziyaretçileri için çok özel HRD'li ürünler koleksiyonları hazırladık. Yine aynı zamanda distribütörlüğünü aldığımız Hong Kong ve Bangkok’taki iki tane firmalı fuara davet ettik. Onun için geniş bir koleksiyonumuz oldu. Hem HRD'li tek taş, beş taş pırlanta modellerimiz hem de Bangkok’tan distribütörlüğünü yaptığımız firmanın ürünleri yine aynı şekilde bir başka dış firmadan mücevher diyebileceğimiz daha ağır ürünleri ekledik ve böylece her yelpazede ürün çeşidimiz oldu. İyi hazırladık ve meyvesini de aldık."

Yurtiçinde anneler günü ve yaz sezonuna yönelik yoğun siparişler aldıklarını anlatan Gürkan Merim, "Yurtdışı ayağına bakarsanız; gördüğüm ciddi alıcılar özellikle Birleşik Arap Emirlikleri ve Irak gibi Ortadoğu ülkelerinden yabancı ziyaretçiler geldi. Özellikle altın üzerine 14,18,21, 22 ayar önemli ziyaretçiler geldi. Rusya'dan da gelen ziyaretçilerin yeniden pazarlarımıza, heyecan ve dinamizm getireceğine inanıyorum" girdi.


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page