E-Fatura Uygulaması’nda son tarih 1 Temmuz 2017

June 1, 2017

Mücevher İhracatçıları Birliği tarafından yapılan açıklamada e-fatura uygulamasına geçme zorunluluğuna dikkat çekildi. E-Fatura uygulaması 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren zorunlu hale gelecek. Birlik tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Vergi Usul Kanunu çerçevesinde e-fatura tanzim etmek zorunda kalan mükellefler, artık ihracatta da e-fatura düzenleyecek. Daha önce 2016'da başlaması öngörülen uygulamanın, yapılan erteleme ile 1 Temmuz 2017'de hayata geçeceği belirtildi.

 

İstanbul SMMMO Başkanlığından alınan bilgiye göre, yapılan düzenleme ile ihracat işlemlerinde e-fatura kullanım zorunluluğu tüm ihracatçı mükellefleri değil, yalnızca hali hazırda e-fatura uygulamasına dahil olan mükellefleri kapsayacak. E-fatura uygulamasına dahil olmayan ihracatçı mükellefler, ihracat işlemlerinde matbu fatura kullanmaya devam edecekler.

 

Bununla birlikte Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından, e-fatura uygulamasından GİB Portal yöntemi ile yararlanan ve ihracat yapan mükelleflerin GİB Portal uygulamasından manuel olarak ihracat işlemlerinde e-fatura düzenleyebilmeleri için gerekli yazılım çalışmalarına başlandığı, mayıs ayı sonuna kadar mükelleflerin erişimine sunulacağı ifade edildi.

 

Bu kapsamda haziran ayı itibariyle GİB Portal yönteminden yararlanan mükellefler, istemeleri halinde 01/07/2017 tarihini beklemeksizin ihracat işlemleri kapsamında e-fatura düzenleyebilecekler.

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle