LİZAY NURUOSMANİYE’DE

June 1, 2017

Kısa bir süre önce yeni yönetim yerinde hizmet vermeye başlayan Lizay Pırlanta, kuyumculuğun kalbi Nuruosmaniye’de yeniden yapılandı. Lizay Pırlanta Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serbes dergimize verdiği röportajda, Nuruosmaniye’de açılan yeni yönetim merkezi ile yeniden yapılanma süreci ve geleceğe yönelik hedefleri hakkında bilgiler verdi.

 Lizay Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serbes, Sakarya’da mahalli bir kuyumcu olarak başladığı mesleğinden bir marka oluşturma sürecini, Lizay’ın marka yolculuğunu, şöyle anlattı:  “Mesleğe 1978 yılında aile şirketimizde başladım. 1994’te kendi adıma bir mağaza açtım. Sakarya bölgesinde açtığım mağazamı 2004 yılına kadar mahalli kuyumcu olarak sürdürdüm. 2007 yılında sektördeki gelişimin de hız kazanmasıyla birlikte Adapazarı’na en yakın alışveriş merkezi olan Viaport Alışveriş Merkezi’nde ilk mağazamızı açtık. Bu bizim markalaşma yolunda attığımız ilk adımdı. Çocuklarımın isimlerinin birleşiminden oluşturduğum “Lizay “ markasını oluşturduk. Bunun devamında o dönem Sakarya’da bunulan merkezimizi de 2012 yılında kuyumculuğun kalbi olan Nuruosmaniye’ye taşıdık ve perakendenin yanı sıra toptana da giriş yaptık. 2012 yılından itibaren Türkiye’nin bir çok bölgesine ürünlerimizi toptan olarak ulaştırıyoruz. 2007 yılında tek mağazayla başlayan marka yolculuğumuza bugün 16 mağaza 3 franchise ile devam ediyoruz. Yakında Emaar Square ‘de de bir mağaza açıyoruz. Yani 20 mağazaya ulaştık.”

                “FRANCHISE OLUŞTURARAK BAYİLEŞMEYE ÖNEM VERİYORUZ”

Girmiş olduğu büyüme sürecinde franchise oluşturmaya odaklandıklarını söyleyen Mahmut Serbes: “Franchise oluşturarak bayileşmeye önem veriyoruz. 2017 yılı itibariyle franchise şeklinde büyümeye ağırlık verdik ve marka bilinirliğimize yaptığımız yatırımlar markamıza olan ilgiyi artırdı. Daha önceden satış noktası olarak görüştüğümüz firmalardan franchise talebi almaya başladık. Hızlı bir büyüme sürecine girdik. Türkiye’nin dört bir köşesinde mağazalaşmak istiyoruz. Birliğimizden kuvvet doğacak, sinerji yaratabileceğimiz, uzun vadede birbirimizle dostluk ve iş birliği kurabileceğimiz partnerlerle yürümek istiyoruz. Bu hızlı büyüme sürecinde emin adımlarla hareket etmek;  çok fazla dağılmaktansa daha az kişiyle daha uzun vadeli mağazalaşmak istiyoruz” diye konuştu.

 

Hedefleri doğrultusunda attıkları adımlardan bahseden Serbes Nuruosmaniye’ye taşınmış olmanın avantajları hakkında şunları söyledi:

 

“Hedefler büyükse bu hedeflerin paralelinde altyapının da güçlenmesi gerekiyor. Markaya yatırım yapmak ve temeli sağlamlaştırmak gerekiyor. Bu doğrultuda kısa bir süre önce Nuruosmaniye’nin kalbindeki yeni yerimizde hizmet vermeye başladık. Artık daha iyi organize olarak daha konsantre bir şekilde iş üretebilmemiz açısından markamızı daha iyi yansıtacak bir konumda hizmet veriyoruz.”

Tags:

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle