top of page

GÖRÜNTÜSÜ XX LARGE TERAZİDE MEDİUM


Kuyumcu vitrinlerinin assolisti olan ve devasa görünümleriyle takıseverleri kuyumcuya çeken gösterişli Franco Fontana imzalı yüzükler, yılın 12 ayı talep görüyor…

Takıseverler yükselen altın fiyatları karşısında arzu ettikleri gösterişli takılara eskisi kadar kolay sahip olamıyorlar. Malum, altının gram fiyatının 140 TL ile 150 TL arasında oynaması ağır gramajlı ürünlerin pahalı satış etiketlerine sahip olmasına yol açıyor. Peki hem gösterişli olacak hem de hafifliğiyle bütçeleri fazla zorlamayacak takılar olsa diyen takıseverlere, elektroform tekniği ile hazırlanmış Franco Fontana koleksiyonu hitap ediyor. Görünümleri 20 /25 gram ağırlığında olur diye tahmin edilen bu özel yüzükler terazinin üzerinde 10/15 gram gelerek adeta bir illüzyon ortaya koyuyor.

Franco Fontana Toptan Satış Mağaza Müdürü Kerem Esenlik; İtalya’da özel olarak elektroform tekniği ile yaptıkları dev yüzüklerin yılın 12 ayı rağbet gördüğünü, kuyumcuların vitrinlerine renk ve hareket katmak için mutlaka edindikleri bu özel yüzük koleksiyonunun hedef kitlesinin 30 yaş ve üstü bayanlar olduğunu ifade ediyor.

Böylesi havalı yüzükler ortaya koymak için elektroform tekniğinde altının hava ile şekillendirildiğini ve genişletildiğini kaydeden Kerem Esenlik; “Bu ürünlerimizde parmak ölçülerini İstanbul’daki üretim merkezimizde farklılaştırabiliyoruz. Hem çok büyük hem de hafif istediğiniz zaman mutlaka elektroform kullanmanız gerekiyor. Türkiye’de benim bildiğim bu sistemle üretim yapılmıyor. Ciddi bir teknolojik yatırıma gereksinim duyuluyor” diye konuştu.

Dev yüzükleri; Türkiye, Rusya, Kazakistan, İran ve Ortadoğu’daki bayanların ağırlıklı tercih ettiğini sözlerine ekleyen Esenlik; yıl içinde düzenli olarak koleksiyona yeni modellerin eklendiğini, büyük takılar kullanmanın son yıllarda artan bir trende sahip olduğunu dile getirdi.

Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page