top of page

LAS VEGAS SHOW OLUMLU SİNYALLER VERDİ


500’ün üzerinde firmanın katılımcı olarak yer aldığı, dünya mücevher endüstrisi fuar takviminin en önemli organizasyonlarından biri olan JCK Show 5-8 Jaziran 2017 tarihleri arasında Las Vegas’ta gerçekleştirildi. Mücevher İhracatçıları Birliği’nin 11. kez düzenlediği milli katılım organizasyonunda ülkemizden 41 firma dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerini ağırladı.

Mücevher İhracatçıları Birliği başarılı bir milli fuar katılımı organizasyonuna daha imza attı. 5 – 8 Haziran 2017 tarihleri arasında Las Vegas’ta gerçekleştirilen JCK Show’da 41 firmamız milli fuar katılım organizasyonu çerçevesinde dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerini ağırladı. Firmalarımız Mandalay Bay Resort & Casino otelinin Bayside bölümünde ülke pavyonlarının olduğu Passport holünde toplam 502 m2 büyüklüğündeki Türkiye Pavyonu’nda koleksiyonlarını sergiledi. Türkiye Pavyonu’nun yapım ve dekorasyonu Mücevher İhracatçıları Birliği tarafından organize edildi. Fuarda milli fuar katılımı dışında 10’dan fazla firma da bağımsız olarak yer aldı. Fuarda Türkiye 50’den fazla firmanın katılımı ile temsil edildi.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ekonomisinde yaşanan ekonomik hareketlenmenin pozitif etkilerinin JCK Las Vegas’a da yansıdığı değerlendirmelerinin yapıldığı fuardan katılımcı firmaların önemli bir bölümü memnun ayrıldı. Özellikle Amerika ve etraf ülkelerde müşteri portföyüne sahip olan firmalarda yoğunluk yaşandığı gözlenirken, bu pazara yeni giriş yapmak amacında olan firmalar da potansiyel müşterilerle tanışma ve iş birliği geliştirme fırsatı buldu.

 

Lounge alanı olarak da ziyaretçi çeken info standının Türk pavyonuna canlılık kattığını düşünüyorum

 

Fuarın beklenildiği gibi verimli geçtiğini belirten Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Can Özkök yaptığı değerlendirmede şunları söyledi; ‘’ Bir önceki yıl gerçekleştirilen fuarda katılımcılarımızın talepleri dikkate alınarak standların yeniden ama bu kez Türkiye’de üretilmesi sağlandı. Türkiye imajına yakışır bir tasarım ve şıklıkta yeni standlarımızı gemi yoluyla ABD’ye gönderdik. Söz konusu tasarım bundan sonraki tüm Milli Katılımlarda tek tip stant olarak kullanılacak. Dünya’da görüldüğü zaman Türk mücevhercisi algısının yaratılmasını hedefliyoruz. Aynı zamanda Jewellery = Turkey sloganımızla da mücevherin bu topraklardan doğduğu mesajını tüm dünyaya anlatmaya devam ediyoruz. Bu noktada firmalarımızın “ Jewellery= Turkey” sloganına sahip çıkması, fuarlarda veya yurt dışına yönelik tüm faaliyetlerinde görsel alanlarda bu logoyu kullanmalarının mesajımıza güç katacağına inanmaktayız. Las Vegas’ta da bu sloganımızı her yerde kullandık."

JCK Las Vegas Fuarı’nda Türk mücevher sektörünün etkin şekilde tanıtımını sağlamak adına, şubat ayından başlamak üzere yüksek tirajlı uluslararası mücevher dergilerinde reklam çalışmaları yaptık. Bunun yanı sıra, fuarın resmi kitapçığı “pocket planner”, fuar alanında çeşitli yerlere dağılmış bilgi kioskları, yeni yapılan ana giriş kapısındaki kayıt alanına yakın bir noktada pano reklamı, pavilyon üzerinde banner reklamı gibi mecralarda reklamlar verildi. Bu yıl bir yenilik olarak, 56 metrekarelik “Türkiye Standı”nda ziyaretçiler için bilgilendirmeler yapıldı, ikramlar verildi. Lounge alanı olarak da ziyaretçi çeken info standının Türk pavyonuna canlılık kattığını düşünüyorum.

#lasvegasshow

Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page