Başak–Özcan Halaç Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin Temeli Atıldı

August 3, 2017

Türkiye’nin en büyük 13. sanayi kuruluşu olan İstanbul Altın Rafinerisi ve Birlik Vakfı tarafından İstanbul Bahçelievler’de hayata geçirilecek olan Başak-Özcan Halaç Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin temeli 23 Temmuz Pazar günü atıldı.

 

 

Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında 13. sırada yer alan İstanbul Altın Rafinerisi (İAR) ve Birlik Vakfı tarafından yapılandırılacak olan Başak-Özcan Halaç Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin, 2016 yılında İstanbul Altın Rafinerisi Yönetim Kurulu Başkanı Av. Özcan Halaç ve İstanbul Valisi Vasip Şahin tarafından imzalanan protokolle, hayata geçirilmesi üzerine ilk adım atılmıştı.

 

İstanbul Bahçelievler’de 4000 metrekare alan üzerinde, 5000 metrekare kapalı alanda yer alacak, 5 kattan ve 40 derslikten oluşacak ve 450 otistik, zihinsel ve orta dereceli mental engelli öğrencinin eğitim görebileceği, İstanbul’un en kapsamlı özel eğitim okulu olan, Başak-Özcan Halaç Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin temeli 23 Temmuz Pazar günü atıldı. Temel atma programına, İstanbul Altın Rafinerisi Yönetim Kurulu Başkanı Av. Özcan Halaç, Başak Halaç, Birlik Vakfı Başkanı Mehmet Alacacı, Korkmaz Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Korkmaz katıldı.

 

Otistik ve engelli çocukların eğitimine destek verecek olan Başak-Özcan Halaç Özel Eğitim Uygulama Merkezi, inşaat projesi tamamlandığında, Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilmesi ve okulun 2018-2019 eğitim öğretim yılında hizmete açılması planlanmaktadır. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

April 2, 2020

Yolcu beraberinde yurda getirilmesi mümkün hale gelen en fazla 5 kilogramlık işlenmemiş altının gümrük idaresine beyan edilme usulünde düzenleme yapıldı.

March 27, 2020

İTO Kuyumculuk Komitesi Başkanı Erhan Hoşhanlı Coronavirus salgının kuyumculuk sektörünü son derece olumsuz etkilediğini belirterek, süreçle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Daha 2 hafta önce yolcu beraberinde 5 kg altı...

March 22, 2020

Mustafa Kamar; "Dünya panik içinde. Müşterilerimiz siparişlerini bile istemiyor. Sektör durma noktasına geldi"

March 22, 2020

Amor Pırlanta; Dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alan Katar’ın başkenti Doha’da mücevher mağazası açıyor.

February 5, 2020

Küresel çapta yaşanan gelişmelerin yatırımcıların güvenli varlıklara yönelmesini beraberinde getirmesiyle yurt içinde gram altının fiyatı geçen yıl 2018'e göre yüzde 33,1 yükselirken, altın mevduatları da ikiye katlan...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle