top of page

STORKS RUSYA VE AVRUPA’DA YENİ MAĞAZALAR AÇACAK


Türkiye’nin ilk mücevher markası Storks yurtdışına yönelik mağazalaşma çalışmalarına da start vermeye hazırlanıyor. Markanın yurtdışı yapılanmasında Avrupa ve Rusya pazarlarının öncelikleri olduğunu belirten Storks Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Güner gelen taleplerden memnun olduklarını belirtti.

Türkiye’nin ilk pırlantalı mücevher markası Strorks, bundan birkaç ay önce Türkiye’nin en büyük mücevher ihracatçısı On Mücevherat çatısı altında faaliyetlerine devam etmeye başlamıştı. Mücevher mağazacılığı alanına odaklanan Storks 3 ay gibi kısa bir sürede 25 mağazaya ulaştı. Marka 2017 yılı sonuna kadar 50 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.

Yurtdışında büyüme markanın planları arasında yer alıyor. Rusya ve Almanya başta olmak üzere yurtdışından gelen talepler sebebiyle Storks bu alandaki çalışmalarına da başlamaya karar verdi. Storks markasının yeniden yapılandırma çalışmalarına kısa bir süre önce başlamış olmalarına rağmen gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirten Ayhan Güner şunları söyledi; ‘’Storks Türkiye’nin ilk pırlantalı mücevher markası. Özellikle 30 yaş üstündeki kadınların çok iyi bildiği bir marka. Biz önümüzdeki dönemde yeni jenerasyon müşteri profilini de hedef alan ürün koleksiyonları hazırlamaya ve pazarlama çalışmaları yapmaya başladık. İlk 3 ayda mağaza sayımız 25’e ulaştı. Yıl sonunda 50 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz.


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN