KALİTEYE ÖNEM VEREN ÜRETİCİLERİN İŞ ORTAĞI; BERR METAL

October 19, 2017

KALİTEYE ÖNEM VEREN ÜRETİCİLERİN İŞ ORTAĞI; BERR METAL

Türkiye kuyumculuk ve mücevherat sektöründeki üreticilerin en önemli iş ortaklarından biri olan Berr Metal, uzun yıllardır  uluslararası dev markaların ürünlerini üreticilerle buluşturuyor. Firmanın çalışmaları ve solüsyon sahteciliği ile mücadele konusunda Elanur Türküz’den bilgi aldık.

 

 

 

Berr Metal kuyumculuk ve mücevherat sektöründeki üreticilerin en önemli iş ortaklarından biri konumunda. Firmanız ve distribütörlüğünü yaptığınız markalarla ilgili bilgi alabilir miyiz?

 

Yaklaşık 17 yıldır kuyumculuk sektörünün içindeyiz. 2006 yılından bu yana da Alman Heraeus markasının distribütörlüğünü yapmaktayız. Bu firmamıza bir altyapı vizyon kattığı gibi altyapımızın da gelişmesinde etkili oldu. Sektörü daha rahat algılayabilmemiz ve daha hızlı ilerleyebilmemizin önünü açan bir gelişmeydi diyebilirim. 2013 yılında da Amerikan menşeeli bir firma olan Kohler’le bir anlaşma imzalayarak, ABD dışındaki bütün ülkelerde distrübütörlük yetkisi aldık. Bu anlaşma da, bu önemli markanın Avrupa ve Asya pazarına açılmasında etkili oldu. Bu markanın yurtiçindeki ivme kazanan performansı bizim sayemizde ortaya çıktı.

 

Sahte solüsyon kullanımı üreticilerimiz için risk oluşturuyor. Bir süre öncesine kadar ürünlerinizin sahtelerinin piyasada sizin markanızla satılıyordu. Taklitle mücadele konusunda aldığınız önlemler nelerdir?

 

Wieland’ın distrübütörlüğünü almak bizim için çok önemliydi. Portföyümüzde bulunan müşterilerimizin kullandıkları Wieland solüsyonlarında sahteciliğin sözkonusu olduğunu fark ettik. Müşterilerimizden gelen geri bildirim doğrultusunda da ne yapabiliriz diye düşündük. Böyle bir firmanın Türkiye’de distrübütörünün olmaması bizim için avantaj oldu. Uzun süren görüşme aşamasında sonra Wielan ile 2016 yılında bir anlaşma imzaladık. Bu anlaşma beraberinde bir çok şeyi getirdi. Daha önce piyasada var olan ürünler, beyaz kapaklı ve yine bandrollüydü. Tabi ki müşteriler beyaz kapak ve bandrol gördüğü ambalajları Wieland’ın ürünü sanarak satın alıyorlardı. Ancak şimdi üzerinde beyaz kapak ve bandrol ürünler Wieland ürünler değil. Bu yüzden bu alanda bir değişikliğe giderek sahtecilikle mücadeleye başladık. Artık ürünlerimiz beyaz değil mavi kapaklı olarak satılıyor. Kapak değişimi ile beraber şişemiz de yenilenmiş oldu. Artık beyaz değil mavi kapaklı ambalaşlarda satış yapılıyor. Weiland ürünlerindeki mavi kapakta bir kabartma ve Made İn Germany ibaresine dikkat etmek gerekiyor. Bununla birlikte yine şişenin arka tarafında, müşterilerimizin ürünün sahte olup olmadığını denetleyebilmeleri için bir QR code yer alıyor. Bu kod okunduğunda, ürünle ilgili tüm bilgileri internetteki sistem üzerinden görebiliyorsunuz.

 

İstanbul Jewellery Show 45. Kez kaılarını açacak. Fuarla ilgili düşünceleriniz nelerdir?

 

Mart kadar Ekim ayında gerçekleştirilen fuarın da hareketli olduğuna inanıyoruz. Fuardaki performanstan gayet memnunuz. Müşterilerimiz, ürünle beraber teknik destek de sağladığımızı bildikleri için müşteri memnuniyet düzeyimiz oldukça yüksek. Bu fuarın da sektördeki hareketlenmeye ivme katacağını düşünüyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle