top of page

Chanel' in Flying Cloud Koleksiyonu ile Yelken Açın


Chanel'in yeni koleksiyonu “Flying Cloud” tasarımlarında Akdeniz’in deniz teması var.

Ağustos ayında Paris'te yayınlanan Flying Cloud koleksiyonu, adını Gabrielle "Coco" Chanel’in bir zamanlar yakın arkadaşı ve ortağı olan Westminster Dükü' nün sahip olduğu zengin yattan alıyor. En az 40 kişilik mürettebatın kontrol altında tutabildiği bu yat, Chanel'in kendi tasarımlarını karakterize eden saf lüksü temsil ediyor.

Bir dizi yelkenli temaya dayanan Flying Cloud mücevher ve saatleri, iki bölümde sunuluyor.

Birinci bölüm, denizdeki hayatın gerekliliklerinden esinleniyor. Precious Float serisinde yüzükler ve küpeler; lapis lazuli, pırlanta ve kültür incileri ile bezenmiş şamandıralar şeklinde tasvir edilmiş. Yachting Day mücevherlerinin odak noktası olan çapa şekli ise pırlantalarla kaplı broş ve bileziklerde kullanılmış.

İkinci bölümde, Akdeniz yolculuğunun renkleriyle süslenmiş Summer Cruise serisinde, derin mavi safirler, inciler, parlak beyaz pırlantalar ve gösterişli yoğun sarı pırlantaların kullanımıyla, klasik yelken temaları anlatılıyor. Bir denizci üniformasını konu edinen Sailor Suit serisinde, üniformanın kalın düğmeleri altının çarpıcı tonları ile, pırlanta, safir ve incinin kullanımıyla tasvir ediliyor.

HALAT KOLYE

The Flying Float zengin mücevher koleksiyonu, usta kuyumcular tarafından hazırlanan bu benzersiz parçayla zirveye yükseliyor.


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page