top of page

STRATEJİK PAZARLAMA ÜRÜN & TREND DANIŞMANLIĞI


Deniz Kaprol & Aylin Gözen pazarlama, ürün ve trend danışmanlığı hizmetleriyle, yurtiçi ve yurtdışında doğru yöntem ve ürünlerle satışlarınızı arttırmaya destek veriyor. Uyguladığı yöntemlerle, mağazaların, kuyumculuk sektöründeki en küçükten en büyüğe kadar tüm işletmelerin ölçülebilecek başarılar elde etmesini sağlıyor.

Günümüzün yoğun rekabet koşullarında bir atölyenin, firmanın, ya da markanın, adını duyurup yeni müşteriler edinmesi gittikçe zorlaşmaktadır. Üstelik hızla gelişen teknolojinin sonucunda, durmadan çeşitlenen iletişim araçları ve beğenileri değişen müşteriler karşısında doğru seçimler yapabilmenin zorluğu da buna eklenmektedir.

Oysa, hedeflenen kitleye doğru ürünlerle, doğru yollardan ulaşarak varlığınızı onlara duyurmanız, işinizi ileriye götürür. Firmanızda büyük ve gereksiz maliyetlerden sakınmanızı sağlar. Başarılı pazarlama, ürün ve trend stratejilerini belirlemek, mevcut bütçenizi hedeflerinize en uygun ve en verimli şekilde değerlendirmenizi, fırsatlardan yararlanmanızı sağlar.

Bunun yanında, müşterilerinizin ilgi ve ihtiyaçlarını doğru tespit etmek, onları etkileyecek ve akılda kalacak etkinlikler planlamak, işyerinizin başarısını veya başarısızlığını etkileyen kitlelerin, firma ile bağlarının sürekli ve verimli şekilde kurulmasını belirli stratejilerle tanımlar ve yönlendirir.

Mücevher sektöründe ihtiyacınız olan her konuda destek;

Danışmanlığın kapsamında belli bir dönemde başlayıp bitecek veya tek bir proje bazında verilen hizmetler şöyle özetlenmektedir;

Entegre Pazarlama İletişimi

Entegre pazarlama iletişimi, hedef kitlenin hayat tarzını, bütçesini, beğenilerini ihtiyaçlarını ve ilgisini belirler ve bu amaçla uygulanacak pazarlama faaliyetlerini, satış ve pazarlamayı destekleyecek kısa ve uzun vadeli projeleri geliştirir. İlgili departmanların iletişim odaklı çalışmalarına destek vererek ürün veya marka oluşturulması ve konumlandırılması çalışmalarını planlar.

Ürün ve Trend Danışmanlığı

Trend tahminlerinde bulunmak, genelde zannedildiğinin aksine rakamsal ve ciddi bir çalışma sürecidir. Eğilimleri oluşmadan önce tahmin edebilmek için tüm dünyadaki istatiksel verileri değerlendirmek, ekonomi, politika, kültür, sanat ve kitleleri etkileyip yaşam tarzlarını değiştirecek olayları takip etmek gereklidir.

Firmanın hedef kitlesine uygun ürün grupları veya koleksiyonlar ancak bu tüketici eğilimlerinin hedef pazarlardaki davranış ve tercihlerini analiz ettikten sonar ortaya çıkar.

Uluslararası İlişkiler

Kurumunuzun yararına olacak uluslararası ilişkilerinizi, mücevher sektörünün dünya çapındaki devleriyle sürdürün. Haber alarak ve dünyadan haberdar olarak firmanızı farklı kulvarlara taşıyın, önünüze çıkabilecek önemli fırsatlara açık olun.

Personel Haritası ve Personel Eğitimleri

Çözüm ortaklarıyla mücevher mağazacılığı konusunda yetiştirilmiş, mağazacılığın gerekleri, vitrin, satış ve sunum konusunda başarılı, psikoloji ve davranışlar konusunda bilgilendirilmiş, mücevher hakkında gerekli tüm teknik bilgiye sahip, konularında uzmanlaşmış nitelikli personel, mağazalarda sizi temsil eden yüzünüzdür.

Sosyal Medya ve İçerik Oluşturma

Sosyal medyada gerçek başarıyı hedef müşterilerin ilgi alanına yönelik olmasının yanında, ilgi çekecek içerikler getirmektedir. Konusunda uzman çözüm ortaklarımızın yön vermesiyle oluşturulan içerikler, hedef müşterilerinizle bire bir iletişim kurmanızı sağlar.

Satış Noktalarında Satış Arttırıcı Organizasyon ve Etkinlikler

Müşterilerinizin mağazanıza gönüllü gelmesini sağlayacak, zengin içerikli etkinliklerin düzenlenmesi, satışlarınızı küçük maliyetlerle arttırmanızı sağlar. Etkileyici bir sunumla hazırlanan bu etkinlikler, içeriği bakımından da müşterilerinize keyifli anlar yaşatıp firmanıza sadakati ve güveni arttırmayı hedeflemektedir.

Vitrin Tasarlama

Ürünlerinizin, tasarımcı gözüyle oluşturulmuş bir vitrinde müşterinin daha fazla ilgisini çekmesini sağlar. Vitrin tasarımı, ürün ve pazarlama stratejilerinin bir uzantısı olmalıdır.


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page