BU MUM BU KAUÇUKTAN NASIL ÇIKIYOR?

October 31, 2017

ÖNCE FUZYON MODELLERİYLE BAŞ DÖNDÜRDÜ. SONRA ULTRA HAFİF MUMLARLA MEST ETTİ. ŞİMDİ BÜTÜN BUNLARA “KAPALI MUM” KONSEPTİNİ EKLEYEREK, TASARIM VE MODEL ALANININ LİDERİ OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA AKILLARA KAZIYOR. NOKTAMODEL YİNE BİLDİĞİNİZ GİBİ!

 

 

12 Ekimde kapılarını yerli ve yabancı ziyaretçilere açacak olan IJS için yeni koleksiyonlarını  tamamlayan Noktamodel, müşterilerine bambaşka bir ürün konseptiyle merhaba demeye hazırlanıyor. Geleneksel yöntemlerle tek parça olarak üretilmesi mümkün olmayan “kapalı mum modeller”i, özel tekniklerle üretilebilir hale getiren, sektörün lider tasarım firması, son yıllarda füzyon modellerle yakaladığı başarıyı bu ürün grubuyla da yakalamayı hedefliyor. Füzyon reçine üretimini bu yıl içinde aylık 35 kg düzeyine taşıyan Noktamodel, kapalı mum üretimi için gereken makina yatırımlarını da yaparak, önümüzdeki günlerde sektörden gelecek yoğun talebe hızlı yanıt verecek tüm önlemleri de almış görünüyor.

 

Noktamodel’in geliştirdiği kapalı mum modellerinin çok çarpıcı bazı özellikleri var. Bunlardan ilki hafiflik. 0.25mm et kalınlığına sahip olan ürünler, aynı zamanda taşlı döküme de uygun. Normal dökülebilir mumdan imal edildikleri için, döküm sonuçları da füzyon ürünlere göre, özellikle sade yüzeylerde çok daha başarılı. Üstelik de füzyon (reçine) muadillerinin üçte biri fiyatıyla sunulduğu için, imalatçılara ciddi rekabet olanağı sunuyor.

Noktamodel bu yeni ürün grubunu tanıtmak için ücretsiz numuneler hazırladı ve işini bir adım daha öteye taşımak isteyen imalatçıları showroomuna davet ediyor.

Başarılı tasarım firması, sektöre sunduğu bu yeniliğin yanında, özellikle elektrofüzyon koleksiyonuna da yüzlerce yeni model ve farklı tarzlar ekledi. Ekim fuarında yalnızca kontratlı müşterilerine sunacağı bu koleksiyonları ve içeriğini bir sır gibi saklayan Noktamodel, yalnızca mineli tarzda tasarladığı “ANIMAL COLLECTION”dan bir kaç parçayı kamuoyuyla paylaştı ve merak uyandırdı.

Öyle görünüyor ki, bu yenilikçi koleksiyonlar üretilip kısa zaman sonra vitrinleri doldurana kadar beklemek zorunda kalacağız. Merakla bekliyoruz.

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle