Diyarbakır’dan Sahte Altına Tedbir

October 31, 2017

ZİYNET EŞYASI VE ALTINLAR ARTIK AMBALAJLI SATILACAK

Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası yeni bir adım atarak yeni bir uygulamaya geçerek bir ilke imza attı. DİKO) Başkanı Mustafa Akkul, ‘Ambalajın üstünde Diyarbakır Kuyumcular Odası’nın logosu bulunmaktadır. Ambalajsız ürünler kuyumcular odamızın güvencesi altında değildir’ dedi.

 

Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası yeni bir adım atarak yeni bir uygulamaya geçti. Bundan böyle Diyarbakır'da Sarrafiye ürünlerin ambalajlı olarak satılacağı belirtildi.

 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Diyarbakır Kuyumcular Odası, Güneydoğu ve Doğu Anadolu kuyumcular ve mücevherciler federasyonu GÜNDOKFED, (DİKO) Başkanı Mustafa Akkul, Diyarbakır’da önemli bir uygulamaya imza artıklarını ifade ederek şunları söyledi: “Bilindiği gibi sarrafiye ürünlerinin Başbakanlık hazine müsteşarlığı Darphane ve damga matbaası tarafından üretilmektedir. Ancak maalesef Türkiye’de merdiven altı diye adlandırdığımız, gayri resmi olarak, düşük ayarlı ve eksik gramajlı ziynet altınları üretenler var. Biz buna dur demek için bir alternatif düşündük. Diyarbakır’da bundan sonra tüm ziynet altınlar ambalajlı olarak satılacak. Bu uygulama Diyarbakır’da başlatmış bulunmaktayız. Bundan sonra tüketicilerin tereddütsüz güvenli bir şekilde ziynet altınları satın alabilecekler” dedi.

 

“Ambalajsız ziynet eşyadan Odamız sorumlu değildir”

 

Müşterilerin, kuyumculardan ambalajlı ürün talep etmeleri gerektiğinin önemle altını çizen Akkul, “Ambalajsız ürünler kuyumcular odamızın güvencesi altında değildir. Aynı zamanda ambalajın üstünde Diyarbakır Kuyumcular Odası’nın logosu bulunmaktadır. Başka firmalar ve başka ambalajlı ürünlerin odamızla bir bağlantısı veya bir alakası yoktur. Ben Bu uygulamanın tüm Türkiye’de hayata geçmesini diliyor ve tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle