top of page

Diyarbakır’dan Sahte Altına Tedbir


ZİYNET EŞYASI VE ALTINLAR ARTIK AMBALAJLI SATILACAK

Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası yeni bir adım atarak yeni bir uygulamaya geçerek bir ilke imza attı. DİKO) Başkanı Mustafa Akkul, ‘Ambalajın üstünde Diyarbakır Kuyumcular Odası’nın logosu bulunmaktadır. Ambalajsız ürünler kuyumcular odamızın güvencesi altında değildir’ dedi.

Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası yeni bir adım atarak yeni bir uygulamaya geçti. Bundan böyle Diyarbakır'da Sarrafiye ürünlerin ambalajlı olarak satılacağı belirtildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Diyarbakır Kuyumcular Odası, Güneydoğu ve Doğu Anadolu kuyumcular ve mücevherciler federasyonu GÜNDOKFED, (DİKO) Başkanı Mustafa Akkul, Diyarbakır’da önemli bir uygulamaya imza artıklarını ifade ederek şunları söyledi: “Bilindiği gibi sarrafiye ürünlerinin Başbakanlık hazine müsteşarlığı Darphane ve damga matbaası tarafından üretilmektedir. Ancak maalesef Türkiye’de merdiven altı diye adlandırdığımız, gayri resmi olarak, düşük ayarlı ve eksik gramajlı ziynet altınları üretenler var. Biz buna dur demek için bir alternatif düşündük. Diyarbakır’da bundan sonra tüm ziynet altınlar ambalajlı olarak satılacak. Bu uygulama Diyarbakır’da başlatmış bulunmaktayız. Bundan sonra tüketicilerin tereddütsüz güvenli bir şekilde ziynet altınları satın alabilecekler” dedi.

“Ambalajsız ziynet eşyadan Odamız sorumlu değildir”

Müşterilerin, kuyumculardan ambalajlı ürün talep etmeleri gerektiğinin önemle altını çizen Akkul, “Ambalajsız ürünler kuyumcular odamızın güvencesi altında değildir. Aynı zamanda ambalajın üstünde Diyarbakır Kuyumcular Odası’nın logosu bulunmaktadır. Başka firmalar ve başka ambalajlı ürünlerin odamızla bir bağlantısı veya bir alakası yoktur. Ben Bu uygulamanın tüm Türkiye’de hayata geçmesini diliyor ve tavsiye ediyorum” diye konuştu.


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page