top of page

MÜCEVHER İHRACATINDA HEDEF, İNGİLTERE


Mücevher ihracatını arttırmak amacıyla hem ürün hem de ülke bazında titizlikle çalışan Mücevher İhracatçıları Birliği’nin hedefinde İngiltere var. Birliğin İngiltere’ye gerçekleştirdiği iş gezisinde Türk ve İngiliz firmaları arasında 75 görüşme gerçekleşirken, firmalar geleceğe dönük önemli adımlar attılar.

Mücevher İhracatçıları Birliği (MİB) 8-10 Ağustos 2017 tarihleri arasında İngiltere’ye iş gezisi gerçekleştirdi. 13 Türk ve 12 İngiliz firmasının katıldığı görüşmeler her iki ülke açısından da verimli geçti.

8 Ağustos tarihinde başlayan görüşmelerde toplam 25 firma arasında toplam 75 ikili iş görüşmesi gerçekleşti. Görüşmelerde firmalar arasında ürün, mal ve hizmet siparişleri sözleşmeye bağlanırken, firmalar kendileri için geleceğe dönük adımlar attılar.

Ziyaretin ikinci gününde MİB heyeti National Association of Jeweller (NAJ) merkezini ziyaret eden MİB heyetine burada İngiltere mücevher pazarı ile ilgili bilgi verildi. NAJ adına Lindsey Straughton tarafından verilen brifingin ardından İngiltere’ye ihracat yapacak olan firmaların üretim ve ayar konusunda dikkat etmeleri gereken konular işlendi.

Son dönemde yaşanan gelişmelerden etkilenen İngiltere mücevher ihracatımız 2017 Temmuz ayında, Haziran ayına göre yüzde 26,19 artarken, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 9,28 düştü.

Mücevher ihracatında trendin artış yönünde güçlendiğini belirten MİB Başkanı Ayhan Güner, “Bu artışı gerçekleştirebilmek amacıyla tüm MİB üyeleri ve profesyonelleriyle birlikte adım adım ülkeleri dolaşıyoruz. Sorunları ve beklentileri dinliyor, kendimizi anlatıyoruz. Bu toplantılarda geleceğe dönük çalışmaların yanı sıra firmaları da buluşturarak karşılıklı iş potansiyelini geliştiriyoruz. MİB olarak bu vizyonumuzu sürekli geliştiriyoruz.” dedi.


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page