PERAKENDE KUYUMCUNUN SORUNLARINA DEĞİNİLMİYOR

December 1, 2017

Türkiye’nin önde gelen bilezik üreticilerinden Bayramoğlu Kuyumculuk, hem toptan hem de perakende ağıyla hizmet vermeye devam ediyor. Bayramoğlu Kuyumculuk Firma Sahibi Hasan Alkan, Altın Dünyası’na verdiği röportajda, perakende kuyumculuk sisteminin düzenlenmeye ihtiyacı olduğu dile getirdi.

 

Firmanız kaç yılında kuruldu, kuruluş sürecinizi kısaca anlatır mısınız?

Bayramoğlu Kuyumculuk 1976 yılında, Elazığ’da, babamla birlikte başladığımız bir yolculuktur. Bayramoğlu Kuyumculuk şuanda 30’a yakın çalışanı, 2 mağazası, üretim fabrikası, toptan ve perakende satış ağıyla yoluna devam etmektedir.

 

Geride bıraktığımız Ekim Fuarı firmanız adına nasıl geçti? Fuara ilişkin değerlendirmeleriniz neler?

Özellikle Ekim Fuarı’na daha uzun soluklu bakmak gerek; diyelim ki 10 tane ekim fuarına katıldınız, bu 10 fuardan 7’si çok iyi geçmiyor, ancak 3’ü çok iyi geçiyor. Biz o 3’ü yakalayabilmek için her Ekim Fuarı’na katılıyoruz. Bu fuar da orta karar bir fuardı, ne çok iyi ne de çok kötüydü. Fuarlara illa ki satış gözüyle bakmamak gerek. Fuarlar mevcut müşterilerimizle bir araya gelebildiğimiz,  onları ağırlayabildiğimiz bir ortam sağlıyor bizlere.

 

Sonuna geldiğimiz şu günlerde 2017 yılını firmanız adına nasıl değerlendiriyorsunuz?

2017 yılında, diğer yıllara nazaran daha derli toplu ve düzenli gidiyoruz. Kuzey Irak ve Suriye’deki olaylar bizi biraz etkiliyor ama çok da fazla yansıması olmuyor. İhracat yaptığımız ülkeler genelde Dubai, Irak, İran, Suriye, Suudi Arabistan, Kuveyt, daha az miktarda ise İsrail, Hollanda, Almanya olabiliyor.

 

Bayramoğlu Kuyumculuk olarak toptanın yanı sıra perakende ağı ile hizmet veriyorsunuz. Oda seçimleri yaklaşırken perakende kuyumcunun sorunlarına ilişkin neler söylemek istersiniz?

Şimdi yeni bir kuyumcular odası seçimleri var. Kuyumcular Odası, kendi oğlum da orada olmasına rağmen söylüyorum, perakendenin sorunlarına çok değinmiyor. Çünkü perakende, aynı siyasiler gibi oy demek. Ne çok fazla üzerine gidilebiliyor ne de tedbir alınabiliyor. Mesela kuyumcular akşam saat 8’de kapanıyor, bakkal, halıcı dahi bizden önce kapanıyor. Oysa ki kuyumcu demek üst düzey banka gibi çalışan bir sistem demek. Sektörün bu konuda kendine çeki düzen vermesi gerek. Yoksa bu şekilde bin liraya cumhuriyet satıp 5-10 lira kazanarak, ki kesesi bile 3 lira ediyor, ne kazanmayı düşünüyoruz?

 

 

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle