top of page

Lizay’ın Mağazalaşma Atılımı Hız Kazandı


Perakende mağazacılık alanındaki gelişimi ve her geçen gün kuvvetlendirdiği altyapısı ile Lizay Pırlanta, son yıllarda sektörün en hızlı büyüme ivmesine sahip firmalarından biri. Lizay Pırlanta, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serbes mağaza ağını genişletmeye 2018 yılında da devam edeceklerini söylüyor.

Kısa bir süre önce gerçekleştirilen Ekim Fuarı'na ilişkin değerlendirmeleriniz neler? Fuar, firmanız adına beklentilerinizi karşıladı mı?

Mart fuarı katılımı daha yüksek bir fuar olarak biliniyor ancak son dönemde Ekim fuarının da herkes tarafından benimsendiğini söyleyebiliriz. Yurt içinden ve yurt dışından ziyaretçi akını oluyor. Bizim de fuara katılma amacımız yeni müşteriler edinmek, yeni firmalarla tanışarak iş ortaklığı sağlamak. Ekim fuarına da bu beklentilerimizi karşılayabilmek adına titizlikle hazırlandık. Fuar sonundaysa beklentilerimiz karşılığını buldu ve yurt dışından özellikle Ortadoğu’dan çok sayıda misafirimiz oldu.

Son dönemde hız kazanan mağazalaşma atılımınızla ilgili neler söylemek istersiniz? Bu konudaki hedef ve stratejilerinizden bahseder misiniz?

Son dönemde mağazalaşmayla ilgili atılımlarımız hız kazandı. Şirket içerisinde oluşturduğumuz departman bu konuyla ilgili titizlikle çalışmalarını sürdürüyorlar. En son Maltepe bölgesinde 2 AVM’yle anlaştık. Birini franchise olarak verdik, diğerini biz kendimiz açacağız. Hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı hızlı ve yoğun bir şekilde sürdürüyoruz.

 

“2017 yılında beklentilerimizin üstünde bir iş hacmi yakaladık.”

 

Sonuna yaklaştığımız 2017 yılına ilişkin değerlendirmeleriniz neler?

2017 yılına 2016’da yaşanan terör olayları nedeniyle sıkıntılı girdiğimizi söyleyebilirim. Ama 2017 yılının başından itibaren bu konuda alınan hızlı önlemlerle iç piyasadaki istikrarın sağlanmasıyla hareket başladı. Piyasadaki bu gelişme bize de yansıdı ve 2017 yılında beklentilerimizin üstünde bir iş hacmi yakaladık.

2018 yol haritanızda neler var?

2017 yılına kadar biz daha çok iç piyasaya yönelik çalışmalar yapmıştık. Bu doğrultuda özellikle mağazalaşma noktasında çalışmalarımız oldu. 2018 yılından itibaren bunlara paralel, yurt dışında da ihracata yönelik ve mağaza açmaya yönelik düşüncelerimiz var. İlerleyen dönemde yeni hedeflerimizi de size net bir şekilde söyleyeceğiz.


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN