Tasarımlar Haremin İhtişamını anlatacak

December 20, 2017

Mücevher İhracatçıları Birliği (JTR) tarafından her sene geleneksel olarak düzenlenen Mücevher Tasarım Yarışmasında bu kez konu olarak “Haremin İhtişamı” seçildi. Duyuruları yapılan yarışmaya başvurular sürerken, yarışma jürisi bir akşam yemeğinde buluştu. Mücevher İhracatçıları Birliği Başkan vekili Mustafa Atayık Türkiye’nin en yüksek katma değerini yaratan sektörleri arasında öne çıkan mücevher sektörünün yarattığı değeri daha da yükseltmek için tasarıma önem verdiklerini ve her sene başarı çizgisinin daha da yükseldiğini belirtti.

 Mücevher İhracatçıları Birliği (JTR) tarafından her sene düzenlenen Mücevher Tasarım Yarışması bu sene” Haremin İhtişamı” temasını seçti. Birbirinden değerli isimlerden oluşan yarışma jürisi tanışma yemeğinde buluşurken 15 Aralık’ta başvuruları sona erecek olan yarışma için hazırlanan tasarımcılar da eserlerini göndermeye başladılar.

 

Tasarım ve moda dünyasından çok değerli isimlerle mücevher sektörünün önde gelen isimlerinden oluşan jüri üyeleri ilk kez tanışma yemeğinde bir araya geldiler. Mücevher İhracatçıları Birliği Başkan vekili Mustafa Atayık her sene kendileri birbirinden değerli adaylar arasından jüri seçmekte; jürinin de birbirinden değerli tasarımlar arasından kazananları seçmekte zorlandığını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:

 

“Mücevher ihracatımızı geliştirmek üzere yola çıktık. İhracatımızı geliştirmek, ürettiğimiz katma değeri arttırmak için tasarım konusunda ciddi çalışmalar yapmamız gerekiyordu. Çok değerli tasarımcılarımız, yetenekli gençlerimiz vardı. Zor oldu ama oldu… Şimdi yıllar sonra bakınca ne kadar doğru yaptığımızı görüyorum. Bu yıllar içerisinde düzenlediğimiz tasarım yarışmalarında dereceye giren gençlerimiz gidip dünyanın her yerinde eğitim gördü, yarışmalara girdi ve başarılı sonuçlar aldı. O kadar başarılı olduk ki; mücevher fuarımızda tasarımcılarımıza ayırdığımız alan günden güne büyüyor; yakında mücevher tasarımı fuarı açmayı tartışmaya başlarsak kimse şaşırmasın.”

 

Haremin İhtişamı temalı mücevher tasarımı yarışmasının jürisi şu isimlerden oluşuyor:

 

“Kadim Biros (Biros kuyumculuk), Atilla Karat (Atilla Karat Kuyumculuk), Meltem Kurtulan (Kurtulan Kuyumculuk), Hakan Akkaya (Modacı), Bige Çalışkan (Group Medya Başkan Yardımcısı), Işın Görmüş (ELLE Dergisi Yayın Direktörü), Prof. Dr. Sezai Kırıkoğlu (İTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı)

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle