top of page

ALIM HEYETİ FUARIN LOKOMOTİFİ OLDU


Mücevher İhracatçıları Birliği tarafından tertip edilen yabancı alım heyeti fuarların en önemli destekçisi haline geldi. Alım heyeti çerçevesinde ağırlanan 1200 yabancı alıcı İstanbul Jewelry Show’un hareketli geçmesinde önemli rol oynadı.

Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Kamar yabancı alım heyeti ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin en büyük yabancı alım heyeti organizasyonuna imza attıklarının altını çizen Kamar, bu organizasyonun fuarların verimli geçmesinde en önemli faktör haline geldiğini söyledi. Mücevher İhracatçıları Birliği olarak bu konuda her geçen sene daha başarılı çalışmalara imza attıklarını belirten Kamar şu noktaların altını çizdi;

Ziyaretçilerin sayısı artarken niteliği de yükseliyor

‘’Bu organizasyonda üzerinde en çok dikkat ettiğimiz konu Türkiye’de ağırlayacağımız ziyaretçilerin alıcı olmaları. Bu amaçla titiz tarama çalışmaları yapıyoruz. İstanbul’da ağırlayacağımız ziyaretçileri belirlerken ihracatçı firmalarımızdan da destek alıyoruz. Ziyaretçilerimizin fuar ziyaretlerini de gözlemliyor, sipariş verip vermediklerini de takip ediyoruz.

Fuarda yaşanan hareketlilik, alım heyetinin başarılı geçtiğinin göstergesi

Alım heyetinin başarılı geçip geçmediğini fuarda yaşanan hareketliliği ve fuar sonrasında Kuyumcukent’te ve diğer atölyelerdeki çalışma yoğunluklarını gözleyerek anlayabiliyoruz. Bu alım heyetinin verimli olduğu fuarda katılımcıların aldığı siparişlerden belli oldu.

Ağırlıklı olarak en büyük pazarlarımızdaki potansiyel alıcıları İstanbul’da ağırlıyoruz. Ancak bununla birlikte pazar çeşitlendirme stratejimiz çerçevesinde yeni hedef pazarlarla ilgili araştırmalar da yapıyor ve bu pazarlardaki önemli alıcıları da İstanbul’a davet ediyoruz.


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page