top of page

YABANCILARIN İLGİSİ SEKTÖRÜMÜZ İÇİN ÖNEMLİ BİR FIRSAT


Ekonomi dünyasında adından sıkça söz ettiren Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı fuarla ilgili yaptığı değerlendirmede yabancıların Türkiye’ye yönelmesine dikkat çekti. Bunun önemli bir gelişme olduğunu ifade eden Ahlatcı, bu fırsatın değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

‘’Fuar bu sene çok daha güzel, hareketli. Firmalar da istekli. Özellikle yurt dışı hareketli. Yurt içi ziyaretçilerden de memnunuz. Herkese soruyorum, herkesin memnun olduğu cevabını alıyorum. Çok da aksayan bir şey yok.

Yabancıların Türkiye’ye yönelmesi ülkemiz için önemli bir fırsat. Ülke olarak bunu çok iyi değerlendirmeliyiz. Bizim bunu çok büyük avantaja çevirmemiz lazım. Kuyumcukent’teki bazı kişiler, ‘’Bunlar niye geldi, bizim işimiz

aksıyor’’ diyorlar ama yabancılar iş yapmaya gelince aileleriyle beraber geldiler. Her biri 100 – 200 kilo altın getirdi. Burada ev aldılar, araba aldılar. Ülkemize büyük katkıları var. Bu açıdan baktığımızda bizim için çok artı bir şey. Bunu çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Dünyanın finans merkezi olacağız diyoruz, buna göre iyi adımlar atmalıyız.

Kuyumcukent’te daha önce 2000 – 2500 TL’ye verilemeyen dükkanlar şimdi 5000 TL kiraya çıktı. 200 – 250 bin dolara satılamayan dükkanlar şimdi 400 – 500 bin dolar ediyor. Kuyumcukent ülkemiz için bir değerdir, çok iyi değerlendirmemiz lazım.’’


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page