TRABZON HASIRINDA 14 AYAR TALEBİ ARTIYOR

May 22, 2018

Son dönemde altın fiyatlarındaki ciddi yükselişler, el işi yoğunlukla üretilen ve belirli bir gramın üstünde olan Trabzon Hasırına nasıl yansıyor? Bu sorumuzun cevabını Trabzon Hasırının ülkemizdeki en önemli üreticilerinden biri olan Karaltın Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Kara yanıtlıyor:

 

Trabzon hasırına sahip olmak isteyen kişinin ne yapıp edip bu takıyı aldığını, artan altın fiyatlarıyla yakın zamana kadar tek tük olan 14 ayar hasırların 22 ayar hasırlarla yarı yarıya üretilir durama geldiğini, Trabzon hasır sevdasının azalmadan devam ettiğini söyledi.

Trabzon Hasırını büyük kitlelere ulaştıran Karaltın Kuyumculuk; sezona hızlı bir giriş yaptı. Başarılı geçen İJS’nin ardından yoğun siparişler alan Karaltın; taleplere zamanında yanıt vermek için yoğun mesai harcıyor. Karaltın Kuyumculuk firma ortağı Cevat Kara; hasır taleplerinin sezon öncesi oldukça arttığını, hem yeni model hazırlığında olduklarını hem de mevcut modellerinin yeni siparişlerini üretimden hızla geçirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Her yıl yaklaşık 150 yeni hasır modeli ürettiklerini, çalıştıkları dev markaların her biri için ayrı modeller tasarladıklarını belirten Cevat Kara; “Son dönemde taklitçilikte bir azalma var. Her zaman söylüyorum. Herkes kendi modelini üretmek için çaba sarf etsin. Trabzon hasırı, diğer takı gruplarına çok yakın hatta aynı işçilik fiyatlarıyla satılıyor. Halbuki tamamen el işi olan bu özel ürünün işçilik fiyatlarının çok daha yüksek olması gerekiyor” diye konuştu.

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

April 2, 2020

Yolcu beraberinde yurda getirilmesi mümkün hale gelen en fazla 5 kilogramlık işlenmemiş altının gümrük idaresine beyan edilme usulünde düzenleme yapıldı.

March 27, 2020

İTO Kuyumculuk Komitesi Başkanı Erhan Hoşhanlı Coronavirus salgının kuyumculuk sektörünü son derece olumsuz etkilediğini belirterek, süreçle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Daha 2 hafta önce yolcu beraberinde 5 kg altı...

March 22, 2020

Mustafa Kamar; "Dünya panik içinde. Müşterilerimiz siparişlerini bile istemiyor. Sektör durma noktasına geldi"

March 22, 2020

Amor Pırlanta; Dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alan Katar’ın başkenti Doha’da mücevher mağazası açıyor.

February 5, 2020

Küresel çapta yaşanan gelişmelerin yatırımcıların güvenli varlıklara yönelmesini beraberinde getirmesiyle yurt içinde gram altının fiyatı geçen yıl 2018'e göre yüzde 33,1 yükselirken, altın mevduatları da ikiye katlan...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle