top of page

İTALYA’NIN ÖNÜNE GEÇTİK


Simya Mücevherat firma ortağı Haldun Ulutürk oldukça başarılı bir fuar geçirdiklerini belirtti. Yabancılarının ilgisinden son derece memnun olduklarını söyleyen Ulutürk, Türkiye’nin altın kategorisinde İtalya’yı geride bıraktığını ifade etti.

Türkiye kuyumculuk ve mücevherat sektörünün önemli ihracatçıları arasında yer alan Simya Mücevherat firma ortağı Haldun Ulutürk fuarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Fuarın son derece verimli geçtiğine işaret eden Ulutürk, Türkiye’nin altın kategorisinde İtalya’nın önüne geçtiğini, fuarda yaşanan hareketlilik ve yabancı ziyaretçi sayısının fazlalığının da bu durumun göstergelerinden biri olduğunu söyledi. Ulutürk yaptığı değerlendirmede şu noktaların altını çizdi;

‘’Sektörümüzün sezon açılışı olarak nitelediğimiz bir fuar. Hem sektör hem de kendi firmamız adına çok iyi bir fuar geçti. Hazırlıklarımız 2 ay öncesinden başladı. Her geçen gün yurtdışından Türkiye’ye olan ilgi artıyor. İhracat performansı her geçen gün artıyor. Yabancı müşteriler Türkiye’yi altın üretim merkezi olarak görüyor.

Fuardan çok memnunuz. Geçen seneye göre yabancı ziyaretçi sayısında %50’

den fazla artış var. Firmaların talebi karşılamakta zorlandığını tahmin ediyorum. Standlar da son derece kalabalık.

Sektörümüz için çok güzel bir süreç Kuyumculuk sektörü dünyada 1 numara olmaya yaklaşıyor. Belki İtalya’ya karşı tasarım anlamında dezavantajımız olabilir. Ama çeşidimiz, dengeli fiyatımız, hizmetimiz ve her pazara uygun ürünlerimiz ile oldukça rekabetçiyiz.

İtalya fuarında pırlantaya ve marka firmalara doğru bir yöneliş var. Biz altın segmentindeyiz. Şu anda Türkiye’nin altın kategorisinde hacim anlamında İtalya’nın önüne geçtiğini düşünüyorum. İtalya’dan daha fazlasını Türkiye’de bulmak mümkün. Bunlar müşterilerimizin bize söyledikleri. Türkiye 5 sene içinde altın kategorisinde zirvedeki yerini sağlamlaştıracaktır.’’


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page