top of page

Mücevher İhracatçıları Birliği Genel Kurulu tamamlandı. Mustafa Kamar JTR Başkanı seçildi


Mücevher İhracatçıları Birliği (JTR) Olağan Genel Kurulu İstanbul’da Dış Ticaret Kompleksinde gerçekleştirildi. JTR Başkanı Ayhan Güner ve Mustafa Kamar’ın aday olduğu genel kurulda 81 oy alarak Mücevher İhracatçıları Birliği’nin yeni başkanı oldu.

Mücevher İhracatçıları Birliği (JTR) Olağan Genel Kurulu İstanbul Dış Ticaret Kompleksinde gerçekleştirildi. Genel Kurul’da gerçekleştirilen seçimlerde 153 üye oy kullanırken 81 üyenin oyunu alan Mustafa Kamar yeni başkan seçildi.

Mücevher sektörüne yakışan bir genel kurula imza atılırken, birbirlerine rakip olan Güner ve Kamar konuşmalarını yaparken birbirlerini kutladı ve başarılar diledi. Ayhan Güner görev sürecinde yaptıkları çalışmaları anlattı ve bu dönem yönetim kurulunda görev alarak elde edilen başarıda katkısı bulunan Mustafa Kamar’a emekleri için teşekkür etti. Mustafa Kamar da JTR’nin başarılı çalışmalara imza atmasına liderlik eden Ayhan Güner’e bu dönemdeki başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Konuşmaların ardından yapılan oylamada kullanılan 153 oyun 81’ini alan Mustafa Kamar yeni başkan seçildi. Oylama sonrasında bir teşekkür konuşması yapan Ayhan Güner, “Göreve gelen arkadaşlarımız bizim arkadaşlarımız, sektör olarak birlik beraberlik içinde büyüyeceğiz. Arkadaşlarımıza desteğimiz tamdır” dedi.

Genel kurula bir teşekkür konuşması yapan Mustafa Kamar seçimle ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi; ‘’ Gayet güzel, medeni ve sektörümüze yakışan bir seçim oldu. Eski yönetim çok başarılı bir yönetimdi, çok çalıştık, çok çalıştırlar. Daha iyisini yapmak için aday olduk ve söz verdik. İhracatımız 4,5 milyar dolar, 2023 vizyonumuz var. 2023 yılında bu performansımızı en az 2 mislinden daha fazla artırma hedefimiz var. Eski yönetimdeki herkesin bilgilerinden faydalanacağız. Ayrı gayrı yok, bizim herkesin bilgisine ihtiyacımız var. Eski yönetim bu konuda çok tecrübeli. Bizim ekibimiz de çok tecrübeli. Bu sefer dikkat ederseniz yönetim kurulunda sektörün büyük firmaları da var. Atasay, Altınbaş, Zen, Özcan Gümüş, Roberto Bravo, Model, Mert Alyans, Regold, Simya, Kamuran Bey gibi çok değerli arkadaşlarımız var. Dolayısıyla çok büyük işler çıkaracağımıza inanıyorum. Diğer arkadaşlarla beraber geniş çalışma grupları yapacağız.

Büyük bir sorumluluk altına girmiş bulunuyoruz. Başarılı işler yapmış bir yönetimin ardından daha iyi işler yapmak için sizlere söz verdik. Daha önce de söylediğim gibi bizim bunu tek başımıza yapmamız mümkün değil. Ayhan Başkan’a Ankara’da yaptığı işlerden dolayı hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum. Onun engin bilgisi ve tecrübesine ihtiyacımız var. Yönetim kurulundaki arkadaşlarla da aynı şekilde çalışacağımıza inanıyorum. Hep beraber birlik içerisinde mücevher ihracatımızı 2023 vizyonunda hedeflenen noktaya taşıyacağız. Hepinize teşekkür ediyorum.


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page