top of page

İTO KUYUMCULUK KOMİTESİ’NDE YENİDEN BAŞKAN ERHAN HOŞHANLI…


HOŞHANLI “Sınırlı imkanlarla yaptıklarımız, daha çok projeyi yapacağımızın teminatıdır…”

İTO Kuyumculuk Komitesi Başkanı, Kuyumcu Erhan Hoşhanlı; CNR Fuar alanında yapılan İTO Meslek Komite seçimlerinde yeniden komite başkanı seçildi. Toplam 198 oy kullanılan komite seçimlerine tek aday olarak giren Başkan Erhan Hoşhanlı 196 oy aldı. 2 oy geçersiz sayıldı.

Seçim sonucunu değerlendiren Erhan Hoşhanlı; binlerce kişinin oy kullandığı İTO meslek komite seçimlerinin demokratik bir ortamda geçtiğini, oy kullanan tüm sektör mensuplarına teşekkürlerini sunduğunu söyledi.

İTO Kuyumculuk Komitesi’nin yeniden seçilen yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Başkan Erhan Hoşhanlı, Ercan Özboyacı, İlhami Yazıcı, Mirat Kökler, Cemal Turgut, Ömer Dinçel, Minas Arslan.

Yeni projeleri hayata geçirmek, kuyumculuk sektörüne fayda sağlamak, mevcut sorunların çözümü için çaba sarfetmek ve sektöre katkılar sunmak adına arkadaşlarıyla yeni bir yola çıktıklarını belirten Erhan Hoşhanlı; “Sektörümüzde ele almamız ve çalışma yapmamız gereken birçok konu bulunuyor. Yönetim kurulu kadromuzla bir dönem daha bu görevi üstleneceğiz. Özellikle ‘altın esaslı muhasebe sistemi’ ne hızla geçilmesi gerekiyor. Bu sisteme geçilirse; kurumsallaşma ve markalaşma hız kazanacak, firmalar daha hızlı büyüyecek, kayıt dışı ekonomi azalacak, sigortalı çalışma ile güvenlik sorunları minimize edilecek” dedi.

Sektör içinde çok önemli çalışmalara imza attıklarını ve atmaya devam edeceklerini kaydeden Erhan Hoşhanlı; “Yaptığımız faaliyetler; sadece günün sorunlarına çözüm bulmak için değil, gelecekte de mesleğimizin etkin bir şekilde çalışmalarını yürütmesine imkan tanımak için düşünülmüştür. Girişimleri yapılan birçok plan ve projemizin yeni dönemde tamamlanmasını sağlayacağız” diye konuştu.


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN