STEEL MAKİNA DIŞA BAĞIMLILIĞIMIZI AZALTIYOR

October 19, 2018

İstanbul’da bulunan modern fabrikasında, kendi ürettiği ve tasarladığı teknikler eşliğinde kuyumculuk sektörünün üretim ihtiyaçlarına yönelik makineler üreten Steel Kalıp & Makine; hem teknoloji alanındaki dışa bağımlılığımızı azaltıyor hem de daha uygun fiyatlarla daha etkin çözüm önerileri sunuyor. Steel Kalıp & Makine Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf İzzet Çelik; ülkemizde üretimde kullanılacak makine imalatında yeni yeni atılımlar gerçekleştiğini, ülkemizde esinlenmek ile taklit etmenin birbirine karıştırılan iki kavram olduğunu dile getiriyor.

 

Personel sayısı, mevcut en son teknolojiyi kullanmak, yıllık ciro bazlı ve daha birçok farklı veriyi masaya yatırarak her firmanın kendi check up’ını yapması gerektiğine dikkat çeken Y. İzzet Çelik; “Döviz fiyatlarının en üst seviyeye ulaştığı günlerde, hem etkin tasarruf yapmalıyız hem de üretim hızımızı aşağıya çekmemeliyiz. Steel; benzer yabancı makinelerle ortalama yarı yarıya uygun fiyatıyla başarılı rekabet ortaya koymaktadır. Bizim esas sırrımız, fiyat rekabetinden ziyade kalite alanında rekabet edecek düzeye gelmemizdir” diye konuştu.

Tüm makinelerini Dünya standartlarına uygunluk belgesi CE sertifikası ile ürettiklerini sözlerine ekleyen Çelik; “Bugün iş güvenliği ve işçi sağlığı her şeyin önünde gelmektedir. Tüm makinelerimizde işçi sağlığını riske atabilecek unsurları kaldırmış buluyoruz. Sadece yüksek kaliteli, katma değer sağlayan makineler üretmiyor, ayrıca çalışma güvenlik hususlarına birebir riayet ediyoruz” dedi.

 

Markalarının başarılı ihracat çalışmalarına devam ettiğini, Dünyanın çok uzak coğrafyalarında Steel imzalı makinelerin kendine yer edindiğini sözlerine ekleyen Çelik; yerli üreticimize böylesi zorlu piyasa koşullarından ellerinden gelen tüm desteği sunmaya hazır olduklarını, mümkün olduğu kadar yerli malın kullanılmasının ülke menfaatlerine olacağını ifade etti.

 

 

 

 

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle