top of page

VIP ALIM HEYETİ ORGANİZASYONLARI GELİŞİYOR


Mücevher İhracatçıları Birliği, yeni ihracat stratejisi çerçevesinde dünyanın önemli alıcılara yönelik çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda Malabar, Damas, Al-Kassar ve Abdullah Bahmdein firmaları, düzenlenen VIP alım heyeti organizasyonlarında mücevher ihracatçıları ile bir araya geldi.

Mücevher İhracatçıları Birliği yeni ihracat strateji çerçevesinde özellikle Dubai’den yüklü alım gerçekleştiren büyük firmalarla iletişimi gerçekleştirmek üzere harekete geçti. Gerçekleştirilen tarama çalışmaları ile önemli alıcılar belirlenerek bu alıcılar İstanbul’a davet edilmeye başlandı. Bu kapsamda Orta Doğu pazarının önemli alıcıları arasında yer alan Malabar, Damas, Al-Kassar ve Abdullah Bahmdein firmalarının temsilcileri farklı organizasyonlarda İstanbul’da mücevher alıcıları ile bir araya geldi.

VIP alım heyeti organizasyonlarına özel önem verdiklerini belirten Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Kamar, bu organizasyonlarla ilgili şunları söyledi; ‘’Bizim en büyük pazarımız Orta Doğu ülkeleri. En çok ihracatı Dubai’ye gerçekleştiriyoruz. Bu ihracatın da önemli bir bölümü sayıları 10 – 15 olan önemli alıcılara gerçekleştiriliyor. Bunun yanında bizim ürünlerimiz Dubai üzerinden diğer pazarlara ulaştırılıyor. Dolayısıyla hem Dubai’deki hem de Dubai’den alım yapan diğer alıcılara ulaşmak son derece önemli. Bu yüzden detaylı bir tarama çalışması gerçekleştirdik ve hedef firmaları belirledik. Bu firmalara özel olarak VIP alım heyeti düzenliyor ve ihracatçılarımızla bir araya getiriyoruz. Bu organizasyonlardan gerek yabancı misafirlerimiz gerekse ihracatçılarımız memnun ayrılıyorlar. Önümüzdeki dönemde de bu çalışmalara devam edeceğiz.’’

Katılımcılar başvuru sayısına göre düzenleniyor

VIP alım heyeti organizasyonlarına katılacak firmalar başvuru sırasına göre belirleniyor. Bu yüzden Mücevher İhracatçıları Birliği tarafından yapılan duyuruların yakından takip edilmesi gerekiyor.

Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page