BASELWORLD KAN KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR

October 23, 2018

Swatch Grubu bünyesindeki markaların Baselworld 2019 oturumuna katılmayacaklarını açıklamasını takiben üç dev marka daha fuara dahil olmayacaklarını ilan etti.

 

Geçtiğimiz ağustos ayında Swatch Grubu, artık ticari fuarların günümüze hitap etmediği düşüncesiyle fuardan çekilme kararı aldıklarını belirtmişlerdi. Aynı doğrultuda, Zürih merkezli Maurice Lacroix da  fuarın yeni fikirlerden yoksun olduğunu ve fuarda yer almanın faturasının yüksekliğini sebep olarak göstererek, Baselworld 2019’a katılmayacaklarını duyurdu. Ardı ardına gelen geri çekilmelere karşılık olarak Baselworld, ticari show işlerinde katılımcılar arasında her zaman bir takım değişiklikler olduğunu not ederken, bazı markaların değişik pazarlama yöntemlerini benimseyebileceğini, bazılarının da bilinen temel yöntemlerde devam etmeyi seçebileceğini ve bu yüzden herkesin kararlarına saygı duyduklarını belirtti.

Eğer bu yılki fuar beklentileri karşılamazsa, sorunlara çözümler bulunmaz ve yenilikçi fikirler adapte edilmezse bir sonraki yıl daha da fazla markanın fuardan ayağını çekmesi muhtemel gözüküyor.

Swatch Grubu’nun ve diğer üç markanın radikal kararlarına rağmen, LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton, Rolex ve Patek Philippe gibi önemli dünya markaları 21-26 Mart’ta  gerçekleşecek olan Baselworld’de yerlerini almayı sürdürecekler. 2019 Baselworld, bir sonraki yılın fuarına ışık tutacak ve diğer birçok fuarın da kaderini belirleyecek. Bu yüzden sektörün ve dünyanın gözü önümüzdeki fuarda.  Eğer bu yılki fuar beklentileri karşılamazsa, sorunlara çözümler bulunmaz ve yenilikçi fikirler adapte edilmezse bir sonraki yıl daha da fazla markanın fuardan ayağını çekmesi muhtemel gözüküyor.

 

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle