GEÇMİŞİN MODERN TASARIMLARLA BULUŞMASI

December 10, 2018

Tasarımlarını oluştururken medeniyetin kültürel ve sanatsal geçmişinden ilham alan Kiswah Jewellery, ana koleksiyonlarından Neoclassics Collection ile modernist yaklaşımları yüksek düzey zanaatkarlık ile buluşturuyor.

 

Osmanlı dönemi cami mimarisinde sıklıkla kullanılan geometrik desenleri yorumlayan KISWAH tasarımcıları, ışık oyunları sunan “Hills of Gold” isimli mücevher ile geçmişe dokunurken çağcıl olmaktan vazgeçmeyen bir yaklaşım yaratmayı başarıyor.

 

Yüzyıllar içerisinde değişen ve gelişen estetik algısını resmetmek isteyen Kiswah Jewellery, günümüzün çok yönlü bakış açısını yansıtmak adına özgün materyallere başvuruyor; “Geometrical Estheticism” adlı mücevheri geometrik desenleri, elmasın yanı sıra tasarımın ortasındaki kaplumbağa kabuğu ile de bir araya getiriyor. Osmanlı dönemi tuğralarından yola çıkan bir başka tasarım ise, incelikli altın işçiliği örneği sergilerken üzerindeki topaz taşı ile daha da dikkat çekici hale geliyor. Mücevherleri üzerinden kimliğini ve kültürel değerlerini yansıtmak isteyen modern kadınlara altının ışıltısını içeren bir seçenek sunuyor.

 

Geçmişten gelen hikayeleri geleceğe miras bırakılacak mücevherlere dönüştüren Kiswah Jewellery, zamansız tasarımlar ortaya koyuyor. Neoclassics Collection, modernizmle klasiğin mükemmel bir harmonisini yansıtan bir koleksiyon olarak mücevher severlere sunuluyor.

 

1/4

 

 

 

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

April 2, 2020

Yolcu beraberinde yurda getirilmesi mümkün hale gelen en fazla 5 kilogramlık işlenmemiş altının gümrük idaresine beyan edilme usulünde düzenleme yapıldı.

March 27, 2020

İTO Kuyumculuk Komitesi Başkanı Erhan Hoşhanlı Coronavirus salgının kuyumculuk sektörünü son derece olumsuz etkilediğini belirterek, süreçle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Daha 2 hafta önce yolcu beraberinde 5 kg altı...

March 22, 2020

Mustafa Kamar; "Dünya panik içinde. Müşterilerimiz siparişlerini bile istemiyor. Sektör durma noktasına geldi"

March 22, 2020

Amor Pırlanta; Dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alan Katar’ın başkenti Doha’da mücevher mağazası açıyor.

February 5, 2020

Küresel çapta yaşanan gelişmelerin yatırımcıların güvenli varlıklara yönelmesini beraberinde getirmesiyle yurt içinde gram altının fiyatı geçen yıl 2018'e göre yüzde 33,1 yükselirken, altın mevduatları da ikiye katlan...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle