GEÇMİŞİN MODERN TASARIMLARLA BULUŞMASI

December 10, 2018

Tasarımlarını oluştururken medeniyetin kültürel ve sanatsal geçmişinden ilham alan Kiswah Jewellery, ana koleksiyonlarından Neoclassics Collection ile modernist yaklaşımları yüksek düzey zanaatkarlık ile buluşturuyor.

 

Osmanlı dönemi cami mimarisinde sıklıkla kullanılan geometrik desenleri yorumlayan KISWAH tasarımcıları, ışık oyunları sunan “Hills of Gold” isimli mücevher ile geçmişe dokunurken çağcıl olmaktan vazgeçmeyen bir yaklaşım yaratmayı başarıyor.

 

Yüzyıllar içerisinde değişen ve gelişen estetik algısını resmetmek isteyen Kiswah Jewellery, günümüzün çok yönlü bakış açısını yansıtmak adına özgün materyallere başvuruyor; “Geometrical Estheticism” adlı mücevheri geometrik desenleri, elmasın yanı sıra tasarımın ortasındaki kaplumbağa kabuğu ile de bir araya getiriyor. Osmanlı dönemi tuğralarından yola çıkan bir başka tasarım ise, incelikli altın işçiliği örneği sergilerken üzerindeki topaz taşı ile daha da dikkat çekici hale geliyor. Mücevherleri üzerinden kimliğini ve kültürel değerlerini yansıtmak isteyen modern kadınlara altının ışıltısını içeren bir seçenek sunuyor.

 

Geçmişten gelen hikayeleri geleceğe miras bırakılacak mücevherlere dönüştüren Kiswah Jewellery, zamansız tasarımlar ortaya koyuyor. Neoclassics Collection, modernizmle klasiğin mükemmel bir harmonisini yansıtan bir koleksiyon olarak mücevher severlere sunuluyor.

 

1/4

 

 

 

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle