MÜCEVHER İHRACATÇILARI HONG KONG’A ÇIKARMA YAPTI

March 6, 2019

Mücevher İhracatçıları Birliği, 69 üyesiyle Uluslararası Hong Kong Mücevher Fuarı’na katıldı. Fuarda yaklaşık bin metrekare alana kurulan Türk Pavilyonu, büyük ilgi gördü. Hong Kong’daki fuara 10’uncu kez Milli Katılım gerçekleştirdiklerini dile getiren Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar, Türk mücevhercilerine gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirterek ihracatın artması için altınla ticaretin serbest bırakılması gerektiğini hatırlattı.

               

Mücevher İhracatçıları Birliği, bu yıl 28 Şubat – 4 Mart tarihleri arasında Hong Kong’da düzenlenen uluslararası mücevher fuarı 69 üyesiyle birlikte katıldı. 10’uncu kez Milli Katılım organizasyonu düzenlenen fuarda yaklaşık bin metrekare alana sahip Türk Pavilyonu, büyük ilgi görürken mücevher ihracatının artışına etki edecek başarılı görüşmelere imza atıldı.

 

Mustafa Kamar: “Yeni İhracat Rotalarına Açılırken Altınla Ticaret Serbest Kalmalı”

Uluslararası Hong Kong Mücevher Fuarı’nı değerlendiren Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar, şunları dile getirdi:

“Geçen sene 4,5 milyar dolar ihracata imza atan bir birlik olarak bu yıl için hedeflediğimiz 6 milyar dolar ihracat hedefini gerçekleştirebilmek amacıyla arı gibi çalışmaya devam ediyoruz. Bugün için Hindistan, Çin veya İtalya gibi dünya çapında büyük bir üretici haline gelen ülkemiz, kaliteli işçilik ve üretim kapasitesi ile yurt dışında büyük ilgi görüyor. Hong Kong’da gördüğümüz ilgi, gelecek hedeflerimiz adına bizleri umutlandırıyor. Bir sonraki adım, dünyanın 4’üncü büyük mücevher fuarı olan İstanbul Uluslararası Mücevher Fuarı’nda tüm potansiyelimizi sergilemek ve yepyeni ihracat rotalarına açılmak olacak. Bu rotalara açılırken yasal açıdan gerekli düzenlemeler yapılıp altınla ticaret serbest bırakılırsa ihracatımız kat kat artacaktır.”

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle