ALROSA: KÜRESEL MÜCEVHER SATIŞLARI 2018’DE %4 ARTTI

April 18, 2019

Rus mücevher üreticisi Alrosa’nın istatistiklerine göre küresel mücevher satışları 85.9 milyar doları gören yeni rekoruyla 2018’de %4 büyüme sağladı.

 

Alrosa'nın global lüks ve kuyumculuk piyasası araştırmasına göre, küresel elmas mücevher satışları, sürekli devam eden yüksek talep nedeniyle geçen yıla göre 2018'de 85.9 milyar dolara yükseldi. Küresel kuyumculuk pazarı ise 2017'de elde edilen % 5'lik büyümenin biraz altında bir seviyede büyüdü. Alrosa, bunu 2018'in ikinci yarısında kilit tüketim pazarlarındaki yavaşlamaya bağladı.

 

Pazar, yerel halktan ve kilit tüketim pazarlarındaki turistlerden gelen yüksek talep sonucunda 2017 yılında % 6'lık bir artış kaydederken, yılın ikinci yarısında dolar dışı ülkelerde tüketici talebi, daha az istikrarlı büyüme oranları göstermeye başladı. ABD doları karşısında zayıflayan ulusal para birimlerinin etkisi altında bazı ülkelerde düşüş olurken küresel elmas kuyumculuk pazarı yılın ikinci yarısında % 2'lik bir büyüme kaydetti.

 

Kuzey Amerika'daki toplam satışların yarısından fazlasını oluşturan elmas takı satışları, yılın çoğunda istikrarlı bir artış göstererek 2018'de geçen yıla göre % 4 artış gösterdi. Asya'daki satışlar - küresel elmas mücevher satışlarının yaklaşık % 30'unu oluşturan Güneydoğu Asya ve Hindistan ülkeleri dahil - yılın ilk yarısında Kuzey Amerika'dan daha yüksek büyüme oranları gösterdi. Bununla birlikte, ikinci yarıda bölgedeki genel dış ekonomik durumun bozulması göz önüne alındığında, elmas takı satışlarındaki artış oranı % 1 oranında yavaşladı.

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle