MAĞAZA MÜZİĞİ MÜŞTERİYİ TUTUYOR

April 18, 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ürün ve hizmet kalitesinden mağaza teşhirine kadar her alanda ciddi bir rekabetin bulunduğu perakende sektöründe mağazalar müşterilerini daha fazla tutabilmek amacıyla farklı enstrümanlar kullanıyorlar. Müşterilerini mağazasında daha uzun süre tutabilmek, deneyimlerini artırmak ve satın alma dürtüsünü harekete geçirmek isteyen firmalar artık mağaza müziklerini daha dikkatli seçiyorlar.

 

Mağaza müzikleri hazırlayan Fonda Müzik firması’nın müzik direktörü Tamer Kıvanç, müzik seçiminin müşteriler üzerindeki etkisi ve mağaza deneyimleri ile ilgili şunları söyledi:

 

“Günümüzde birçok marka, mağazalarında çalan müziğin tüketici davranışları üzerindeki etkisinin gayet farkındalar, Mağazalarında çalan müzik kalitesinin de aslında firmanın kurumsal kimliğinin bir parçası olduğunu bildikleri için bu konuya özen göstermeye başladılar. Fonda müzik olarak yeni çalışacağımız bir markaya mağaza müziklerinin hazırlanması sürecinde ilk olarak markanın müşteri kitlesini en iyi şekilde analiz etmeye çalışıyoruz; Mağazaya giren müşterilerin yaş aralığı, cinsiyetleri, eğitim seviyeleri gibi bilgilerin yanı sıra mağazanın yoğun olduğu saatler ve kampanya zamanları gibi değişkenler müzik seçimi sürecinde bize yol gösteriyor. Yapılan araştırmalar mağazada çalan müziği beğenen kişilerin, söz konusu mağazada %60 oranında daha fazla zaman geçirdiğini gösteriyor, bizim amacımız da müşteri analizini doğru yaparak tüketicinin mağazada daha uzun süre zaman geçirmesini sağlamak ve satış verimliliğini artırmak. Çalan müziğin müşterinin ruh haline uygun olması da önemli, kuyumcu mağazalarına yaptığımız müziklerde aşk temalı şarkılar seçmeye özen gösteriyoruz. 

Ayrıca müşteri beklentileri doğrultusunda Jingle ve mağaza içi anonsları da hazırlayarak tüketicileri doğru şekilde bilgilendirmeye ve yönlendirmeye gayret ediyoruz.”

 

Müzik yayını konusunda mağaza sayısına göre farklı teknolojiler kullandıklarını söyleyen Tamer Kıvanç, çok sayıda mağazaya sahip markalara kurumsal radyo yayınları yapabiliyorken daha küçük ölçekli, sınırlı sayıda mağazaya sahip markalar için ise butik çalışmalar yapabildiklerini de belirtti. 1 Milyon’a yakın geniş müzik arşivi ile Mağaza, Otel, Restaurant, Cafe gibi farklı müşteri segmentlerine yönelik müzikler hazırlayan Fonda Müzik firmasına bu güzel sohbet için teşekkür eder, başarılar dileriz.

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle