ÇAĞLAR: "İSTİKRARLA DESTEKLENMEYEN BAŞARI, ODA PARFÜMÜ GİBİDİR...HEMEN UÇAR GİDER"

April 19, 2019

 Ülkemizin önde gelen montür üreticilerinden biri olan Somoro Kuyumculuk başarılı bir  İstanbul Jewelry Show’u geride bıraktı. Somoro’un hem yeni hem de klasikleşen modelleri özellikle yabancı ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Somoro Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çağlar; sektör içindeki birçok firmanın düşük fiyatlar eşliğinde ürün satmak ve günü kurtarmak için ilk siparişlerde yüksek kaliteyi, sonrasında ise hayal kırıklığını alıcılara sunduğunu ifade etti.

 

Hedefleri doğrultusunda yıllardır çalışmalarına büyük bir titizlikle devam eden Somoro; ülke kuyumculuğumuzun montür takı grubunda Dünya çapında öne çıkmasında önemli bir paya sahip. İJS’nin kıdemli katılımcısı olan Somoro; yenilenen standıyla yine başarılı bir fuar dönemi geçirdi. Fuar boyunca özellikle yabancı alıcıları misafir eden marka; birçok yeni alıcı ile tanışma fırsatı da elde etti.

Somoro Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çağlar; ihracat alanında Türk firmalarının fiyat konusunda birbirleriyle sert bir rekabete girdiğini, maliyetine satış yapmayı bile göze alan üreticilerin, uzun vadede hem kendilerine hem de sektöre çok büyük zarar verdiğini söyledi.

Yapılan dış ticarette, ilk ürünlerle sonraki siparişlerin arasında ciddi kalite farkıyla karşılaşıldığını, alıcıların kendilerine söylediğini ve Türk üreticilere karşı bir ön yargının oluştuğunu kaydeden Ömer Çağlar; “Satılması mümkün olmayan fiyatlar eşliğinde ürünlerin alıcılara verildiğini görüyoruz. Üretimden tasarıma kadar ürünün ortaya çıkışının her aşamasında büyük bir emek harcıyoruz. Niye bu kadar emeğimizi heba edelim ki ? Birileri çıkıyor ve günü kurtarmak için maliyetine satış gerçekleştiriyor. Tabi ki bu kişilere ikinci ve üçüncü sipariş geçildiğinde ürünün ilk kalitesinin olmadığı görülüyor. Bu durum; bizim gibi titiz çalışan firmaları da olumsuz etkiliyor. Çünkü Türk üreticilerle ilgili olumsuz algılar oluşuyor” diye konuştu.

 

Fuarın son yıllarda tamamen bölgesel bir kimlik içinde, ziyaretçi ve alıcı profilinde ciddi daralma yaşadığını sözlerine ekleyen Çağlar; Avrupa ve Amerika’dan alıcının artık İJS’ye gelmediğini, son fuarda Rusya ve Türki Cumhuriyetlerden de alıcıların bulunmadığını dile getirdi.

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle