MÜCEVHER FUAR TAKVİMİNDE BİR SANAT FUARI: TEFAF 2019

April 19, 2019

Sanat fuarlarının göz bebeği TEFAF Avrupa Güzel Sanatlar Fuarı aynı zamanda mücevher meraklılarının da kaçırmadığı bir fuar.  16-24 Mart tarihleri arasında Maastricht Hollanda’da 276 katılımcısıyla kapılarını açan fuarda işinin ehli mücevher tasarımcılarının yaratıcılığıyla şekillenen mücevher tasarımları da sergilendi.

 

CİNDY CHAO

 

 

 

 

 

İlk kez TEFAF’a katılan Cindy Choa, The Art Jewel koleksiyonuyla tüm gözleri üstüne çekti. Toplamda 2,500 yeşil değerli taşla kompoze edilen The Black Label Masterpiece XVII "Greenovia" broşu 105 karat krisoberil taşının etrafında çevrelenmiş ve altı farklı değerli taşa sahip.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HEMMERLE

Fuarın vazgeçilmez ismi Hemmerle, kültürel motif ve referansları içeren el yapımı mücevherleriyle bu yıl TEFAF’a 22. kez adını yazdırdı. Minimalizm ve soyutlamanın en iyi temsilcilerinden sanatçı Paul Klee’den esinlenen tasarımları fuara farklı bir bakış açısı getirdi. Klee resimlerinden “Siyah Silahşör”ü referans alan Hemmerle, renk teorisini ve mizahı bir çift küpede irdeleyerek tasarıma döküyor.

 

 

G

 

Üstün yeteneği ve işçiliğiyle yüksek mücevherin en önemli yaratıcılarından Glenn Spiro, G markası altında özel materyaller kullanarak ortaya çıkardığı tasarımlarıyla fuarda yerini aldı. Çoğu çiçek formunda olan tasarımları çarpıcı kesimlerle ve zengin dokularla birleşerek meydana geliyor.

 

WALLACE CHAN

 

 

 

 

 

 

Çarpık kesimleri ve oyulmuş taşlı tasarımlarıyla ön plana çıkan Çinli mücevher ustası Wallace Chan fuarda 3 farklı tasarımını sundu. Çin astrolojisindeki 12 hayvandan ilham alan “Zaman Çarkı” boyunluğu titanyum üzerine döşenmiş sarı elmas ve safirlerden oluşuyor. “Hera” da özenle seçtiği değerli taşlardan renk geçişini sağlamayı başarıyor. “Kelebek Nebula” ise pembe safir, ametist ve yakutlardan oluşan kelebek figürlü bir broş.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

March 27, 2020

İTO Kuyumculuk Komitesi Başkanı Erhan Hoşhanlı Coronavirus salgının kuyumculuk sektörünü son derece olumsuz etkilediğini belirterek, süreçle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Daha 2 hafta önce yolcu beraberinde 5 kg altı...

March 22, 2020

Mustafa Kamar; "Dünya panik içinde. Müşterilerimiz siparişlerini bile istemiyor. Sektör durma noktasına geldi"

March 22, 2020

Amor Pırlanta; Dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alan Katar’ın başkenti Doha’da mücevher mağazası açıyor.

February 5, 2020

Küresel çapta yaşanan gelişmelerin yatırımcıların güvenli varlıklara yönelmesini beraberinde getirmesiyle yurt içinde gram altının fiyatı geçen yıl 2018'e göre yüzde 33,1 yükselirken, altın mevduatları da ikiye katlan...

February 4, 2020

Bireyler hangi yatırım aracını artırmak istiyorlarsa ona göre değerlendirme yapmalılar. Dolarını bozdurup Bitcoin almış birinin hesabı başka, mevduatını bozdurup Bitcoin almış kişinin hesabı başkadır. Ancak eninde sonunda...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle