MÜCEVHER FUAR TAKVİMİNDE BİR SANAT FUARI: TEFAF 2019

April 19, 2019

Sanat fuarlarının göz bebeği TEFAF Avrupa Güzel Sanatlar Fuarı aynı zamanda mücevher meraklılarının da kaçırmadığı bir fuar.  16-24 Mart tarihleri arasında Maastricht Hollanda’da 276 katılımcısıyla kapılarını açan fuarda işinin ehli mücevher tasarımcılarının yaratıcılığıyla şekillenen mücevher tasarımları da sergilendi.

 

CİNDY CHAO

 

 

 

 

 

İlk kez TEFAF’a katılan Cindy Choa, The Art Jewel koleksiyonuyla tüm gözleri üstüne çekti. Toplamda 2,500 yeşil değerli taşla kompoze edilen The Black Label Masterpiece XVII "Greenovia" broşu 105 karat krisoberil taşının etrafında çevrelenmiş ve altı farklı değerli taşa sahip.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HEMMERLE

Fuarın vazgeçilmez ismi Hemmerle, kültürel motif ve referansları içeren el yapımı mücevherleriyle bu yıl TEFAF’a 22. kez adını yazdırdı. Minimalizm ve soyutlamanın en iyi temsilcilerinden sanatçı Paul Klee’den esinlenen tasarımları fuara farklı bir bakış açısı getirdi. Klee resimlerinden “Siyah Silahşör”ü referans alan Hemmerle, renk teorisini ve mizahı bir çift küpede irdeleyerek tasarıma döküyor.

 

 

G

 

Üstün yeteneği ve işçiliğiyle yüksek mücevherin en önemli yaratıcılarından Glenn Spiro, G markası altında özel materyaller kullanarak ortaya çıkardığı tasarımlarıyla fuarda yerini aldı. Çoğu çiçek formunda olan tasarımları çarpıcı kesimlerle ve zengin dokularla birleşerek meydana geliyor.

 

WALLACE CHAN

 

 

 

 

 

 

Çarpık kesimleri ve oyulmuş taşlı tasarımlarıyla ön plana çıkan Çinli mücevher ustası Wallace Chan fuarda 3 farklı tasarımını sundu. Çin astrolojisindeki 12 hayvandan ilham alan “Zaman Çarkı” boyunluğu titanyum üzerine döşenmiş sarı elmas ve safirlerden oluşuyor. “Hera” da özenle seçtiği değerli taşlardan renk geçişini sağlamayı başarıyor. “Kelebek Nebula” ise pembe safir, ametist ve yakutlardan oluşan kelebek figürlü bir broş.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle