top of page

MÜCEVHER FUAR TAKVİMİNDE BİR SANAT FUARI: TEFAF 2019


Sanat fuarlarının göz bebeği TEFAF Avrupa Güzel Sanatlar Fuarı aynı zamanda mücevher meraklılarının da kaçırmadığı bir fuar. 16-24 Mart tarihleri arasında Maastricht Hollanda’da 276 katılımcısıyla kapılarını açan fuarda işinin ehli mücevher tasarımcılarının yaratıcılığıyla şekillenen mücevher tasarımları da sergilendi.

 

CİNDY CHAO

İlk kez TEFAF’a katılan Cindy Choa, The Art Jewel koleksiyonuyla tüm gözleri üstüne çekti. Toplamda 2,500 yeşil değerli taşla kompoze edilen The Black Label Masterpiece XVII "Greenovia" broşu 105 karat krisoberil taşının etrafında çevrelenmiş ve altı farklı değerli taşa sahip.

HEMMERLE

Fuarın vazgeçilmez ismi Hemmerle, kültürel motif ve referansları içeren el yapımı mücevherleriyle bu yıl TEFAF’a 22. kez adını yazdırdı. Minimalizm ve soyutlamanın en iyi temsilcilerinden sanatçı Paul Klee’den esinlenen tasarımları fuara farklı bir bakış açısı getirdi. Klee resimlerinden “Siyah Silahşör”ü referans alan Hemmerle, renk teorisini ve mizahı bir çift küpede irdeleyerek tasarıma döküyor.

G

Üstün yeteneği ve işçiliğiyle yüksek mücevherin en önemli yaratıcılarından Glenn Spiro, G markası altında özel materyaller kullanarak ortaya çıkardığı tasarımlarıyla fuarda yerini aldı. Çoğu çiçek formunda olan tasarımları çarpıcı kesimlerle ve zengin dokularla birleşerek meydana geliyor.

WALLACE CHAN

Çarpık kesimleri ve oyulmuş taşlı tasarımlarıyla ön plana çıkan Çinli mücevher ustası Wallace Chan fuarda 3 farklı tasarımını sundu. Çin astrolojisindeki 12 hayvandan ilham alan “Zaman Çarkı” boyunluğu titanyum üzerine döşenmiş sarı elmas ve safirlerden oluşuyor. “Hera” da özenle seçtiği değerli taşlardan renk geçişini sağlamayı başarıyor. “Kelebek Nebula” ise pembe safir, ametist ve yakutlardan oluşan kelebek figürlü bir broş.

Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN