GIPTA; 15 YILDIR SEKTÖR DEVLERİNİN TERCİHİ

April 22, 2019

Altınbaş ve Atasay gibi sektör devlerinin mücevher kutusu konusundaki tercihi GIPTA aynı zamanda Türkiye’nin dört bir yanındaki mağazalara da hizmet veriyor. Mücevher kutu kategorisinde sektörün en büyük üretim bandına sahip olan GIPTA aradan geçen 15 sene sonunda bu kategorinin lideri konumuna geldi. Atasay, Altınbaş, Assos gibi sektör devlerinin yanında sektördeki çok sayıda firmaya uzun yıllardır hizmet veren firma ürün çeşitliliğini, kalitesini ve hizmet standardını artırmaya devam ediyor. Mağazalar için son derece önemli olan mücevher kutusu ile ilgili GIPTA Genel Müdürü Sevim Şenyurt’un görüşlerini aldık.

 

Artık mücevher kutuları ürüne değer katan en önemli unsurlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bundan bir kaç sene öncesine kadar sektörde kullanılan mücevher kutularının hemen hemen hepsi birbirinin aynısı iken artık kutu ve ambalaj firmanın algısının yönetilmesinde ve sunum kalitesinin yansıtılmasında en önemli unsurlardan birisi olarak karşımıza çıkmaya başladı.

 

Birbirinden değerli tasarımlar ancak aynı kalitedeki mücevher kutuları ile birlikte sunulduğu zaman değer kazanır durumda. Dolayısıyla kutu tasarım, seçim ve tedariği mağazaların ajandalarında önemli maddelerden birisi durumuna geldi. Konunun detayları ile ilgili GIPTA Genel Müdürü Sevim Şenyurt’un görüşlerini aldık.

 

 

Kutu kategorisinde yaşanan değişimle ilgili gözlemleriniz nelerdir?

Mağazacılık anlayışında yaşanan değişime paralel olarak mücevher kutularında da hızlı bir değişim yaşanıyor. Bundan bir kaç sene öncesine kadar bütün sektörde 4-5 çeşit kutu kullanılıyorken artık her mağaza kendisine özel tasarım kutuları tercih ediyor. Artık sunum, ürüne değer katan en önemli faktörlerden birisi durumunda. Binlerce dolarlık mücevherleri son derece basit kutular ile sunmanız, kalitesiz kutular ile mücevhere değer katmanız mümkün değil.

 

Dışa bağımlılığı kaldırdık

Bundan 15 sene kadar önce özellikle büyük firmalar mücevher kutusu konusunda dışa bağımlıydı. Türkiye’de aradıkları kaliteyi ve fiyatı bulamadıkları için Uzak Doğu’ya yönelmek, uzun süre sipariş beklemek, gümrük prosedürleriyle uğraşmak ve stok maliyetine katlanmak zorundaydılar.

 

Dünya standartlarında kalite ve fiyat

GIPTA olarak bu konuda ihtiyaç olduğunu görerek 18 sene önce ciddi bir yatırımla bu konuda Türkiye’nin en büyük üretim bandını kurduk. Dünya standartlarında kaliteye ve fiyata ulaşınca tercih edilen firma olduk, sektörde dışa bağımlılığı azalttık.

 

GIPTA kalitesi tüm Türkiye’de

15 yıldır sektörün en önemli firmaları ile çalışıyoruz. Aynı zamanda Türkiye’nin dört bir yanına, en yüksek standartlarda hizmet verebilen bir organizasyona sahibiz. Bu yüzden GIPTA’nın çalışmalarını Türkiye’nin her yanındaki seçkin mücevher mağazalarında görebilirsiniz.

 

Please reload

Please reload

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

November 11, 2019

1. Turizm Güvenliği Çalıştayı’na katılan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İKO Başkanı Atayık’ın talebi üzerine yer tahsis edilmesi durumunda Kapalıçarşı’ya yeniden Polis Karakolu kurulacağı sözünü verdi. Çalışkan...

September 20, 2019

Brink’s, dünya standartlarındaki güvenli lojistik hizmeti ve üstün koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan gelişmiş teknolojili özel çözümleri ile sektörlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve emniyet konularında 160 yıldır müşt...

September 20, 2019

Çünkü yenilenme sürecini tamamlayan Pandora’ya geriye sadece yeniden doğuşunu kutlamak kalmıştı…

Danimarka merkezli popüler mücevher ve takı markası Pandora’nın 2017’de yakaladığı ivme, son iki yılda yerini sabit bir düşüş...

September 20, 2019

Yaratıcı, farklı, cesur ve ilerleyen kadının markası Kısmet by Milka, 3 sene önce Mykonos’ta açtığı ilk yazlık butiği sonrasında 2019 yılının ilk yeni mağazasını Bodrum Yalıkavak Marina’da açtı.

Sezonu, el işçiliğindeki mü...

September 20, 2019

Fuara katıldınız ve bunu fuar süresince CNR Fuar Merkezi’nde Instagram ve Facebook’a giren, kuyumculukla ilgilenen kişilere duyurmak istiyorsunuz. Konum bazlı reklamlar ile artık bu çok kolay. Tek yapmanız gereken birkaç...

September 20, 2019

Tasarımlarında çocukluğumuzun fantastik temalarını ele alan Aisha Baker, yarattığı kendi harikalar diyarında klasik dünya masallarını 21. yüzyıla yeniden uyarlıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde peri masallarının...

Older Posts >

Please reload

Copyright 2016  

Altın Dünyası Yayın Grubu, Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtın Anonim Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan haberler ya da her türlü içeriğin, Altın Dünyası'nın izni olmadan kullanılması yasaktır.

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle